Roman Kitapları

Martı PDF indir

Martı PDF indir, e-kitap sitemizde Martı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Anton Çehov tarafından kaleme alınan Martı kitabı 104 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Martı kitabını 9786057125033 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Martı kitap özeti, Martı pdf oku, Martı yandex, Anton Çehov e-kitap pdf, Martı PDF Drive, Martı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Martı PDF Oku

Martı Kısa Özet

Modern-gerçekçi tiyatronun başyapıtlarından birisi olan Martı, Anton Çehov`un da en mühim dört oyunundan biridir.
Çehov bu oyununda, imzasını “Martı” diye atan Nina`dan, Konstantin Treplev`in vurduğu ölü martıya; gol üzerinde özgür uçan martılardan, ikide bir martı olduğunu söyleyen Nina`nın oyunculuk tutkusuna kadar her şeyi gizemli bir martı imgesinin etrafında örmüştür.
Eseri bu kadar özel kılan, 19. yüzyılın geleneksel olay örgüsünü tersyüz etmesi ve yeni şekiller keşfetmesi, gündelik ve durağan bir akış içinde İnsan ruhuna ayna tutmayı başarması di r. Martı, hüznü ve komediyi ahenk içinde yan yana getirmeyi başarır. Günümüzün “arada kalmış, bir türlü harekete geçemeyen” insanıyla aynı dili konuşması da Martı`yı klasikler içinde sarsılmaz bir yere taşıyor.
“Her şey daha güzel olacak deriz, iki yüz yıl sonra daha güzel olacak deriz, ama kimse bu güzel günlerin yarından başlaması için çaba harcamaz.”
Martı, aşk ve dostluğun karmaşıklığının en yüce edebi incelemelerinden biri.

Martı PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu