Çocuk Kitapları

Masal Masal İçinde PDF indir

Masal Masal İçinde PDF indir, e-kitap sitemizde Masal Masal İçinde kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ahmet Ümit tarafından kaleme alınan Masal Masal İçinde kitabının çevirmenliğini Yapı Kredi Yayınları yapmıştır. Yayıncılığını Yapı Kredi Yayınları yaptığı Masal Masal İçinde kitap özeti, Masal Masal İçinde pdf oku, Masal Masal İçinde yandex, Ahmet Ümit e-kitap pdf, Masal Masal İçinde PDF Drive, Masal Masal İçinde Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Masal Masal İçinde PDF Oku

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde, cinler cirit oynar iken eski hamam içinde, bir varmış bir yokmuş…

Şapkacı’nın büyük bahtsızlığından nefsine karşı girdiği mücadeleyi kaybeden Müezzin’e, fakat gözlerini kaybettiğinde hatasını görebilen Köradam’dan bilge babasının mirasıyla hayata yeniden tutunan Kuyumcu’ya… Hatalar, pişmanlıklar, keder ve elemle örülü masallar ders çıkarmasını bilene huzurun sırrını vaat ediyor, çiğ süt emmiş insanı kendi hatalarında pişmeye çağırıyor.

Aydınlık bir göğü, parıltılı bir denizi, verimli toprakları olan güzel mi güzel bir ülke varmış…

Masal Masal İçinde hep aşikâr olduğumuz Doğu’ya has masal geleneğinin tüm kişiliğistik öğelerini –kokusunu, rengini, tadını– Batı’nın çok katmanlı kurgu anlayışıyla bir araya getiriyor ve ortaya yerelden beslenen fakat evrensel olarak da kabul görür standartları başarıyla yakalamış bir roman çıkıyor.

Ahmet Ümit aile yadigârı masallarını taşıdığı çıkınını büyük bir cömertlikle seriyor okurlarının huzuruna.

Oldukça iyi bir anlatıcı olan annemin düş dünyasını katarak zenginleştirdiği masalları büyük bir keyifle yazıya döktüğümü belirtmeden geçemeyeceğim.

Resimleyen: Cem Kızıltuğ
Editör: Kerem Oğuz Evrandır

Masal Masal İçinde PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu