Roman Kitapları

Masalımsı Bir Gece PDF indir

Masalımsı Bir Gece PDF indir, e-kitap sitemizde Masalımsı Bir Gece kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Stefan Zweig tarafından kaleme alınan Masalımsı Bir Gece kitabı 145 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Masalımsı Bir Gece kitabını 9786051854144 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Masalımsı Bir Gece kitap özeti, Masalımsı Bir Gece pdf oku, Masalımsı Bir Gece yandex, Stefan Zweig e-kitap pdf, Masalımsı Bir Gece PDF Drive, Masalımsı Bir Gece Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Masalımsı Bir Gece PDF Oku

Masalımsı Bir Gece Kısa Özet

*Dünya çapında bir şöhreti Zweig’dan başka hiç kimse daha alçakgönüllü ve zarifçe taşıyamazdı.*

– Thomas Mann

20. yüzyıl edebiyatının şüphesiz en mühim isimlerinden birisi olan Stefan Zweig, insanlık durumuna gösterdiği hassaslık ve olaylara, bireylere karşı hümanist yaklaşımıyla tanınan bir aydındı. Zweig, derin karakter analizleri ve geniş bir şekilde betimlemeleriyle çağının en mühim yazarları içinde yer almıştı.

Ahmet Arpad’ın derlediği öykülerden bir araya gelen Masalımsı Bir Gece’de Zweig, bir kez daha insan ruhunun derinliklerine iniyor. Çocukluk ve gençlik hayallerinin, unutulmuş düşlerin gizlendiği karanlıklara benzersiz üslubuyla ışık tutuyor. Etraflarındaki *yabancı, ateşli* dünyayla aralarında bir bağ kurabilmek için kabuklarından çıkmaya çabalayan tutkulu erkekler, kadınlar ve çocuklar bu öykülerin kahramanları.

*Ah, şu canlılığa bir girebilsem, başkalarının bu titreyen, gülen, soluk alan arzulayışlarına bir akabilsem, onların damarlarına dökülebilsem! Kargaşanın içinde küçücük ve adsız olarak yaşasam; şu dünyanın çamurunda görünmez bir hayvancık, on binlerce gürültüsü içinde arzuyla titreyen ışıltılı bir varlık olsam!*

*Çağımızın gerçek bir tanığı ve yaratıcısı.*

– Hermann Hesse

Masalımsı Bir Gece PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu