Edebiyat Kitapları

Matbuat Hatıralarım PDF indir

Matbuat Hatıralarım PDF indir, e-kitap sitemizde Matbuat Hatıralarım kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ahmet İhsan Tokgöz tarafından kaleme alınan Matbuat Hatıralarım kitabı 432 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Matbuat Hatıralarım kitabını 9786050622119 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Matbuat Hatıralarım kitap özeti, Matbuat Hatıralarım pdf oku, Matbuat Hatıralarım yandex, Ahmet İhsan Tokgöz e-kitap pdf, Matbuat Hatıralarım PDF Drive, Matbuat Hatıralarım Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Matbuat Hatıralarım PDF Oku

Matbuat Hatıralarım Kısa Özet

Modern Türk edebiyatı kuşbakışı bir nazarla dahi incelendiğinde 1891-1944 senelerı içinde yayımlanan Servet-i Fünun/Uyanış dergisinin edebiyat tarihimizde oynadığı mühim rol hemen göze çarpar. Önemli edebiyat topluluklarına ev sahipliği yapan ve kuşakların yetişmesini sağlayarak tam anlamıyla bir *okul* olan Servet-i Fünun’un bu kadar uzun süre yaşamasında, şüphesiz, sahibi Ahmet İhsan Tokgöz’ün payı büyüktür.

Tercüme ve telif olmak üzere birden fazla kitaba imza atan Ahmet İhsan Tokgöz’ün en mühim eseri Matbuat Hatıralarım’dır. Matbuat Hatıralarım, bazı bölümleri Vakit ve Milliyet gazeteleri ile Servet-i Fünûn/Uyanış’ta tefrika edildikten sonra 1930-1931’de iki cilt hâlinde kitap olarak yayımlanmıştır. Matbuat Hatıralarım; yoğunlaşılan dönemler, üzerinde durulan olaylar ve olaylar içinde sunulan şahıslar yönünden edebiyatımızın en ilgi çekici anı kitaplarından biridir. Türk edebiyatı ve basın tarihi yönünden mühim bilgiler içeren Matbuat Hatıralarım, bunun yanı sıra Osmanlı’nın son yarım asırlık macerasıne de ışık tutan mühim bir tarihsel kaynaktır.

Ahmet İhsan Tokgöz gibi ömrünü Bâbıâli Caddesi’nde geçirmiş, birden fazla şair, yazar ve gazeteciyle dostluk kurmuş bir ismin kaleminden çıkması; dönemin diğer anı kitaplarıyla karşı karşıya geldirıldığında Matbuat Hatıralarım’a ayrı bir değer kazandırmaktadır. Bu mühim kaynak eser, Necati Tonga’nın titiz çalışmasıyla seneler sonra okurla yeniden buluşuyor.

Matbuat Hatıralarım PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu