Edebiyat Kitapları

Mavi Bilet PDF indir

Mavi Bilet PDF indir, e-kitap sitemizde Mavi Bilet kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Sophie Mackintosh tarafından kaleme alınan Mavi Bilet kitabı 248 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Mavi Bilet kitabını 9789750746994 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Mavi Bilet kitap özeti, Mavi Bilet pdf oku, Mavi Bilet yandex, Sophie Mackintosh e-kitap pdf, Mavi Bilet PDF Drive, Mavi Bilet Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Mavi Bilet PDF Oku

Mavi Bilet Kısa Özet

Calla kura sisteminin nasıl işlediğini biliyor. Herkes gibi… İlk kanamanda bunu kura merkezine bildirip nasıl bir kadın bulunacağını öğreniyorsun. Beyaz bilet sana evlilik ve çocuk kazandırıyor. Mavi biletse kariyer ve özgürlük… Böylelikle seçme yükümlülüğünden kurtulmuş oluyorsun. Ve bir kez biletin kesildi mi, artık geri dönemiyorsun. Lakin ya sana uygun görülen yanlış bir hayatsa?
Mavi biletli Calla kaderini sorgulamaya başladığında kaçıp gitmek zorunda kalır. Lakin hayatta kalması kura merkezinin ve sistemin toplum dışına attığı kadınlardaki nitelikleri benimsemesine bağlı olacaktır. Karnında büyümekte olan bebeğiyle umutsuzluk içinde kaçan Calla, öte yandan da merkezdekilerin onu kendisinden daha iyi tanıyıp tanımadığı fikriyle mücadele edip tehlike içinde anneliğe hazırlanmaktadır.
Özgür irade, toplumsal beklentiler ve tek başına anneliğe adım atmanın yol açtığı endişeler gibi hayati konuları işleyen Mavi Bilet, şiddetli arzuları en saf haliyle betimlemesi ve şimdilerde her yerde egemenlik kuran eril tahakküme çarpıcı bir yorum getirmesiyle hayranlık uyandıran bir roman.
*Mackintosh’un duru ve keskin yazımı, bilgelik ve içgörü anlarıyla ilerleyip müthiş bir sonda bitiyor… Mavi Bilet Orwell’ın 1984’ü veya Atwood’un Damızlık Kızın Öyküsü tarafından belirlenmiş distopya geleneğine yeni bir şey ekliyor.*
The New York Times Book Review

Mavi Bilet PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu