PDF İndir

Mekke Medine Rehberi PDF indir

Mekke Medine Rehberi PDF indir, e-kitap sitemizde Mekke Medine Rehberi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Muhammed Kurtcephe tarafından kaleme alınan Mekke Medine Rehberi kitabı 352 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Mekke Medine Rehberi kitabını 9786055487393 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Mekke Medine Rehberi kitap özeti, Mekke Medine Rehberi pdf oku, Mekke Medine Rehberi yandex, Muhammed Kurtcephe e-kitap pdf, Mekke Medine Rehberi PDF Drive, Mekke Medine Rehberi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Mekke Medine Rehberi PDF Oku

Mekke Medine Rehberi Kısa Özet

Mekke`nin en belirleyici unsuru hiç şüphesiz Kabe`dir. Şehrin tarihi Kabe ile başlamış ve Kabe sürdürmektedir. Mekke`nin tarihine bu çerçeveden incelediğimizde Hz. İbrahim aleyhisselam ve Hz. İsmail aleyhisselam ile karşılaşırız. Kabe`yi ilk inşa eden Hz. İbrahim aleyhisselamdır. Bazı rivayetlerde Hz. Adem aleyhisselamın yaptığı da söylenmektedir. 14 Bu görüşe göre yeryüzünün en eski yerleşim yeri Mekke olmaktadır.

Hiç şüphesiz Medine`nin değeri Peygamber Efendimizin Muhammed aleyhisselamdan geliyor. O`nun yaşadığı bu topraklar, bize O`nu hatırlattığı için seviyor ve sahipleniyoruz.

Mekke Medine Rehberi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu