Edebiyat Kitapları

Meksikalı PDF indir

Meksikalı PDF indir, e-kitap sitemizde Meksikalı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Jack London tarafından kaleme alınan Meksikalı kitabı 184 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Meksikalı kitabını 9789750742903 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Meksikalı kitap özeti, Meksikalı pdf oku, Meksikalı yandex, Jack London e-kitap pdf, Meksikalı PDF Drive, Meksikalı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Meksikalı PDF Oku

Meksikalı Kısa Özet

Jack London her ne kadar daha çok romanlarıyla tanınsa da onun asıl ustalığını sergilediği edebî tür hikâyedir. Yaşamı boyunca iki yüze yakın hikâye kaleme alan London, yaşadığı dönemin toplumsal karmaşalarına duyarsız kalmamış ve tıpkı romanları gibi hikâyelerinde de bu meselelere eğilmiştir. Kapitalist sistemin acımasızca palazlandığı 20. yüzyıl başlarında, benimsediği sosyalist görüş ışığında, bireyin sınıfsal kavgasını, toplumsal hadiseleri ve insan-sistem çelişkisini anlattığı hikâyelerinde trajik ama öte yandan da destansı bir ton tutturmuştur. 12 hikâyesinin olduğu Meksikalı’da bu tarz hikâyeleri öne çıkmaktadır.

Seçkide bulunan hikâyelerin bir kısmı da insan-doğa çekişmesini ve Jack London’ın bir çok başka eserinde izini sürdüğimüz deniz tutkusunu çıkarıyor karşımıza. Her biri öykü sanatının seçkin emsallarinden kabul gören ve Şemsa Yeğin’in yetkin Türkçesiyle okurla buluşan öykülerin üçü dilimize ilk kez çevrildi.

Meksikalı PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu