PDF İndir

Melankolinin Anatomisi – 1. Cilt PDF indir

Melankolinin Anatomisi – 1. Cilt PDF indir, e-kitap sitemizde Melankolinin Anatomisi – 1. Cilt kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Robert Burton tarafından kaleme alınan Melankolinin Anatomisi – 1. Cilt kitabı 352 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Melankolinin Anatomisi – 1. Cilt kitabını 9786057775825 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Melankolinin Anatomisi – 1. Cilt kitap özeti, Melankolinin Anatomisi – 1. Cilt pdf oku, Melankolinin Anatomisi – 1. Cilt yandex, Robert Burton e-kitap pdf, Melankolinin Anatomisi – 1. Cilt PDF Drive, Melankolinin Anatomisi – 1. Cilt Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Melankolinin Anatomisi – 1. Cilt PDF Oku

Melankolinin Anatomisi – 1. Cilt Kısa Özet

Modern Avrupa medeniyetinin en mühim metinlerinden Melankolinin Anatomisi, yayımlandığı 1621 senesinden bu yana bir çok yazara ilham kaynağı oldu. Bir rahip ve bilim insanı olan Robert Burton`ın tıbba, tarihe, edebiyata, bilime olan derin ilgisi onu tüm insanlığın duygu ve düşüncelerini kavramaya yönelttiğinde, bunun yanı sıra insanlık durumunun alegorisini ortaya koyacağı bu metni yazmaya karar verdi. Bir anlatı ustası olan Burton, Melankolinin Anatomisi`nde, ruhbilimsel poblemleri modern denebilecek bir yaklaşımla ele alırken, okuruna günlük dile ait canlı bir üslup sunar. Melankoli tıbbi bir çerçevenin konusu gibi görünmekle birlikte Burton`ın keskin zekâsı onu, tarihin, edebiyatın, psikolojinin, astronominin ve teolojinin ilgi alanına sokar. Hipokrat’tan Aristoteles`e, Ortaçağ âlimlerinden bilim bireylerina, Latin dili edebiyatından Yunan metinlerine kadar bir çok değişik referansa başvurarak metnini zenginleştirir.

Elinizdeki metin, insanlık durumunun etraflıca çözümlemesini yapmaya çalışırken, yüzleşmekten korktuğumuz karanlık taraflarımızı, kendimize itiraf edemediğimiz olumsuz yönlerimizi de su yüzüne çıkarmaya cesaret ediyor.

Melankolinin Anatomisi – 1. Cilt PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu