Edebiyat Kitapları

Metin Akpınar: Sahneye Adanmış Bir Ömür PDF indir

Metin Akpınar: Sahneye Adanmış Bir Ömür PDF indir, e-kitap sitemizde Metin Akpınar: Sahneye Adanmış Bir Ömür kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Zeynep Miraç tarafından kaleme alınan Metin Akpınar: Sahneye Adanmış Bir Ömür kitabı 176 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Metin Akpınar: Sahneye Adanmış Bir Ömür kitabını 9786257491549 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Metin Akpınar: Sahneye Adanmış Bir Ömür kitap özeti, Metin Akpınar: Sahneye Adanmış Bir Ömür pdf oku, Metin Akpınar: Sahneye Adanmış Bir Ömür yandex, Zeynep Miraç e-kitap pdf, Metin Akpınar: Sahneye Adanmış Bir Ömür PDF Drive, Metin Akpınar: Sahneye Adanmış Bir Ömür Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Metin Akpınar: Sahneye Adanmış Bir Ömür PDF Oku

Metin Akpınar: Sahneye Adanmış Bir Ömür Kısa Özet

Aksaray’da kalabalık bir konakta doğan, etrafı gözleyerek büyüyen, her duyduğunu zihnine kaydeden bir çocuk… Daha lisedeyken öğretmenine, *Sen en iyisi tiyatrocu ol oğlum,* dedirtecek kadar mayasını belli eden, gizli cevher bir genç… Eşiyle altmış iki yıl aynı yastığa baş koyacak kadar derin bir âşık… Türkiye’de kabare kültürünü başlatan, yüzlerce temsilde bulunan, Yeşilçam’da da birbirinden unutulmaz karakterlere hayat vermiş bir oyuncu… Karşınızda her yönüyle Metin Akpınar.

Zeynep Miraç, muhatabını nasıl konuşturacağını biliyor, hem ince hem dikkatli sorular sormayı başarıyor ve Metin Akpınar’ı bir zaman tüneline sokarak onun tiyatro tutkusunu, en yakını Zeki Alasya’yla olan dostluklarını, eşi Göksel Akpınar’la olan aşkını, Anadolu’daki turnelerini, Ulvi Uraz’dan Haldun Taner’e *hoca*larını bir bir anlatıyor bize. Üstelik karşımızdaki manzara yalnızca Metin Akpınar’ın yaşamı değil, bunun yanı sıra bir Türkiye tarihi kesiti; muhtıralar, ihtilaller, sansürler, davalarla belki örselenen, ama asla tutkusundan vazgeçmeyen tüm sanat emekçilerinin çok iyi bildiği bir direnme hikâyesi bu anlatılan. Ne de olsa Metin Akpınar’ın yaşamı, sahneye adanmış bir ömür…

Metin Akpınar: Sahneye Adanmış Bir Ömür PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu