PDF İndir

Metis Ajanda 2023: ArzuHal PDF indir

Metis Ajanda 2023: ArzuHal PDF indir, e-kitap sitemizde Metis Ajanda 2023: ArzuHal kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Kolektif tarafından kaleme alınan Metis Ajanda 2023: ArzuHal kitabı 224 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Metis Ajanda 2023: ArzuHal kitabını 9786053162698 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Metis Ajanda 2023: ArzuHal kitap özeti, Metis Ajanda 2023: ArzuHal pdf oku, Metis Ajanda 2023: ArzuHal yandex, Kolektif e-kitap pdf, Metis Ajanda 2023: ArzuHal PDF Drive, Metis Ajanda 2023: ArzuHal Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Metis Ajanda 2023: ArzuHal PDF Oku

Metis Ajanda 2023: ArzuHal Ürün Açıklaması

Geleneksel Metis Ajandası’nın bu seneki teması: ArzuHal. 
Ekonomik çöküşün, iklim krizinin, pandeminin açıklamaya yetmeyeceği bir neşesizlik hali baskın nicedir memlekette. Yoksullarla yoksunların niye mutsuz olduğu belli, ama memleket kaynaklarını ele geçirenlerin de arzularına kavuşmuş bir hali yok. Nispet yapma zevki dışında, yansıttıkları duygu öfke ve hınç. Para istiflemenin getireceğini umdukları güç ve dokunulmazlık dışında, peşinden koştuklarını niye arzuladıklarını kendileri de anlamıyor adeta.
Malum, haset bir şeyin başka birine haz verdiği inancının yol açtığı kızgın bir duygudur; o şeyi çekip almaya, bozmaya, kirletmeye yöneltir. Bundan dolayı çoraklaştırıcı, yıkıcıdır. Ülkenin her yerinde betona döndürülüp terk edilmiş doğa harikaları, bilimi iyice söndürülmüş üniversiteler, neşenin dünyaya geldiğu anda boğulmasına dair bir çaba göze çarpıyor nicedir. Bu âlemi geçici görenlerin, onun zevkini çıkaranlara; doğayı, yaşamayı, paylaşmayı sevenlere; dünya hayretini ve merakını koruyanlara karşı bir akını söz konusu adeta – Ümit Kıvanç’ın bir zamanlar dediği gibi “kelebek görse ezme, çiçek görse bozma” gayreti.
Biz de nedir şu arzu denen şey bir bakalım dedik. Aramakla bulunur mu, istememekle kurtulunur mu, doğuştan mıdır dünya haliyle mi vücut bulur? Ve Sema Kaygusuz’un sorduğu gibi “bahşedilmiş yetkiye veya imtiyaza” gereksinimi olmayan, “dünya çapındaki canlılığa arzuyla katılan” Arzu İnsanı olmak, “bu dünya çapında arzu olup öyle gitmek” olabilecek müdür?
İnadına güzel arzularla, sevinçlerle dolu bir yıl dileğiyle…
— Metis Yayınları

Metis Ajanda 2023: ArzuHal PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu