Siyaset Kitapları

Micromegas PDF indir

Micromegas PDF indir, e-kitap sitemizde Micromegas kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Voltaire tarafından kaleme alınan Micromegas kitabı 103 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Micromegas kitabını 9786051711812 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Micromegas kitap özeti, Micromegas pdf oku, Micromegas yandex, Voltaire e-kitap pdf, Micromegas PDF Drive, Micromegas Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Micromegas PDF Oku

Micromegas Kısa Özet

Voltaire’in felsefi ironi ile bilimkurgu türünü birleştirdiği 1752 tarihli Micromegas, biri Sirius yıldızından diğeri Satürn gezegeninden iki devin evreni dolaşırken Dünya’ya rastlayışlarının öyküsü. Jonathan Swift’in Gulliver’in Gezileri kitabını akla getiren bu eserde, yolculukları boyunca binlerce yıl yaşayan ve yüzlerce duyuya sahip birden fazla yaratıkla karşılaşan Micromégas ve arkadaşı Dünya’ya gelir ve bireylerin bu kadar ufak olup da bilinç taşıyabilmelerine hayret ederler. İnsanlar ve gezegenin değişik mekanlarinden gelen yaratıkların diyalogları enteresan oldukları kadar felsefi bir derinliğe de sahiptir.

*Bu seçkide bulunan diğer öykülerde, Voltaire, taraf tutmayan alaycı bir seyirci gibi hadiseleri dışarıdan yönetir, adeta düş gördüğünü biliyormuş ve neşe veya acıma duygusuyla düşlemeye devam etmeye razı oluyormuş gibi kendisini ihtiraslı çalkantılara bırakır.*

– Jorge Luis Borges

Micromegas PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu