Araştırma Kitapları

Mikro İktisadi Açıdan Sağlık Hizmetleri Piyasasının Analizi PDF indir

Mikro İktisadi Açıdan Sağlık Hizmetleri Piyasasının Analizi PDF indir, e-kitap sitemizde Mikro İktisadi Açıdan Sağlık Hizmetleri Piyasasının Analizi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Oğuz Kara tarafından kaleme alınan Mikro İktisadi Açıdan Sağlık Hizmetleri Piyasasının Analizi kitabı 228 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Mikro İktisadi Açıdan Sağlık Hizmetleri Piyasasının Analizi kitabını 9786052149126 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Mikro İktisadi Açıdan Sağlık Hizmetleri Piyasasının Analizi kitap özeti, Mikro İktisadi Açıdan Sağlık Hizmetleri Piyasasının Analizi pdf oku, Mikro İktisadi Açıdan Sağlık Hizmetleri Piyasasının Analizi yandex, Oğuz Kara e-kitap pdf, Mikro İktisadi Açıdan Sağlık Hizmetleri Piyasasının Analizi PDF Drive, Mikro İktisadi Açıdan Sağlık Hizmetleri Piyasasının Analizi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Mikro İktisadi Açıdan Sağlık Hizmetleri Piyasasının Analizi PDF Oku

Mikro İktisadi Açıdan Sağlık Hizmetleri Piyasasının Analizi Kısa Özet

Sağlık ve sağlıklı yaşam hakkı bireylerin en temel haklarından ve gereksinimlerinden biri olma özelliğini taşır. Üretilen sağlık hizmetinin insanlığa en etkin ve verimli bir biçimde ulaştırılması gerekmektedir. Kaynakların en verimli biçimde tahsisi ekonomi biliminin temel uğraş alanlarından biri olma özelliğini taşır. Sağlık hizmetini üretenler ile sağlık hizmetini kullananların davranış kalıpları piyasanın işleyişini ve yapısını belirlemektedir. Sağlık hizmetlerinin piyasa yapısı diğer mal ve hizmetlerin piyasa yapısından bi hayli değişik bir biçimde belirlenmektedir. Bu sektörde mübadeleye konu olan hizmetin sağlık olması, çoğu zaman ikame edilememesi ve yoğun bir kamu müdahalesine tabi olması piyasanın işleyişini diğer piyasa yapılarından ayırmaktadır.

Bu kitap, mikroekonominin temel ilke kavramlarından hareketle sağlık hizmetleri piyasasının taraflarını ve piyasanın işleyiş mekanizmalarını ekonomi ve sağlık disiplinleri çerçevesinde analiz etmektedir. Kitap, sağlık hizmetleri piyasasının işleyiş mekanizmalarını mikro iktisat teorisi içinde ele almakta ve sağlık piyasasının kendine özgü ayrıntı kısmını göz önünde bulundurmaktadır. Kitabın, Sağlık Kurumları yöneticilerine, ekonomi bilimiyle uğraşanlara ve sağlık hizmetleri piyasasında faaliyet gösteren tüm paydaşlara katkı sağlayacağı kanısına varılmaktadır.

Mikro İktisadi Açıdan Sağlık Hizmetleri Piyasasının Analizi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu