Ekonomi Kitapları

Modern Ekonomiyi Şekillendiren Elli İcat PDF indir

Modern Ekonomiyi Şekillendiren Elli İcat PDF indir, e-kitap sitemizde Modern Ekonomiyi Şekillendiren Elli İcat kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Tim Harford tarafından kaleme alınan Modern Ekonomiyi Şekillendiren Elli İcat kitabı 384 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Modern Ekonomiyi Şekillendiren Elli İcat kitabını 9786052996218 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Modern Ekonomiyi Şekillendiren Elli İcat kitap özeti, Modern Ekonomiyi Şekillendiren Elli İcat pdf oku, Modern Ekonomiyi Şekillendiren Elli İcat yandex, Tim Harford e-kitap pdf, Modern Ekonomiyi Şekillendiren Elli İcat PDF Drive, Modern Ekonomiyi Şekillendiren Elli İcat Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Modern Ekonomiyi Şekillendiren Elli İcat PDF Oku

Modern Ekonomiyi Şekillendiren Elli İcat Kısa Özet

Kağıt para kimin düşüncesiydi? Doğum kontrol hapı avukatlık mesleğinin gidişatını nasıl değiştirdi? Gutenberg baskı makinesini olabilecek kılan gizli unsur neydi? Da Vinci’nin Şifresi ile Lehman Brothers’ın iflası içinde nasıl bir bağlantı vardı?

Küresel ekonomiyi anlamak kolay değil. Sürekli değişen, olağanüstü karmaşık bir sistem olan ekonomi, on milyar farklı ürün ve hizmet vermekte, on beş yılda bir boyutunu ikiye katlıyor ve hemen hemen gezegendeki yedi buçuk milyar insanın her birini birbirine bağlıyor. Yüz milyonlarca insana dudak uçuklatacak kadar lüks bir yaşam sağlıyor ama yüz milyonlarcasını da görmezden geliyor. Ekosisteme ciddi anlamda zarar veriyor ve arada birkrize girmek gibi endişe verici bir alışkanlığı var. Kimse ondan sorumlu değil. Aslını söylemek gerekirse hiç kimse olan bitenin ufak bir bölümünden daha fazlasını anlayamıyor.
Hayatımızın bağlı olduğu bu enteresan sistemi nasıl kavrayabiliriz?

Tim Harford’ın bu etkileyici yeni kitabında yer verilen sabandan yapay zekâya, çetele çubuklarından barkoda, çivi yazısından betona, Gillette’in tek kullanımlık jiletlerinden IKEA’nın Billy kitaplığına kadar bütün icatların merak uyandıran, enteresan ve akılda kalıcı kısa hikâyeleri var, tıpkı devasa bir sahnenin perde arkasındaki ufak dekorlar gibi. Okurlar kitabın sayfalarını çevirdikçe olduğumuz durumu, bu hale nasıl geldiğimizi ve gelecekte bizi nelerin beklediğini çok daha iyi anlayacaklar.

Gizli bağlantılar bütün çıplaklığıyla gözler önüne serilecek: Barkod ufak mahalle dükkânlarının kuyusunu nasıl kazdı? Gramofon müzik sektöründeki eşitsizliği neden artırdı? Dikenli teller Amerika’yı nasıl şekillendirdi? Bu icatlardan bazılarını geliştiren, bunlardan fayda sağlayan veya bunlar yüzünden yaşamı mahvolan insanlarla tanışacağız. Ekonominin dönüştürücü tesirini anlamamıza yol gösterecek ilkelerin peşine düşeceğiz ve inovasyonun asla hız kesmediği dünyamızda, icatları gelecekte akıllıca kullanmamızı sağlayabilecek ne gibi dersler çıkarabileceğimizi sorgulayacağız.

Modern Ekonomiyi Şekillendiren Elli İcat PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu