Eğitim Kitapları

Modern Okulun Kuruluşu PDF indir

Modern Okulun Kuruluşu PDF indir, e-kitap sitemizde Modern Okulun Kuruluşu kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Johann Heinrich Pestalozzi tarafından kaleme alınan Modern Okulun Kuruluşu kitabı 160 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Modern Okulun Kuruluşu kitabını 9786059755337 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Modern Okulun Kuruluşu kitap özeti, Modern Okulun Kuruluşu pdf oku, Modern Okulun Kuruluşu yandex, Johann Heinrich Pestalozzi e-kitap pdf, Modern Okulun Kuruluşu PDF Drive, Modern Okulun Kuruluşu Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Modern Okulun Kuruluşu PDF Oku

Modern Okulun Kuruluşu Kısa Özet

Çocuğun dünya üzerindeki ilk senelerı gerek bedensel gerekse ruhsal açıdan yalın bir oluşum sergilemektedir. Bütün güçlerinin kapsamı sınırlıdır, doğaçlamaya yahut içgüdüye dayanır. Modern Okulun Kuruluşu’nun çıkış noktası, çocuğa sunulan ilköğretimin ondaki içsel açılımın ilk tohumlarına katkıda bulunabilmesidir. Sadeleştirilmiş eğitim araçları çocuğun basit halde bulunan kendi zihinsel, duyusal veya sezgisel güçlerini de işin içine sokacaktır.

Modern Okulun Kuruluşu, elli yılı aşkın eğitim faaliyetlerinin damıtılmasıyla oluşmuş bi hayli kıymetli bir eserdir. Eğitime vakfedilmiş iyi niyetli bir ömrün insanlığa bıraktığı miras hükmündeki eser, hem teoride hem de uygulama alanında mühim bilgiler içermekte. Kullanılan yüzeysel ve yapay eğitim metotlarının toplum üzerindeki kötü neticelerını eleştirmekte. Klasik eğitim ilkelerinin yerine *yaşam şekilleri* ilkesine sıkı sıkıya bağlı kalınmasını ve ilköğretim araçlarının içsel eğitimin doğal seyrine dikkat edilerek kullanılmasını öneriyor.

Modern Okulun Kuruluşu PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu