Müzik Kitapları

Modern Şelpe Repertuvarı 1 PDF indir

Modern Şelpe Repertuvarı 1 PDF indir, e-kitap sitemizde Modern Şelpe Repertuvarı 1 kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Sinan Ayyıldız tarafından kaleme alınan Modern Şelpe Repertuvarı 1 kitabı 164 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Modern Şelpe Repertuvarı 1 kitabını 9786057464224 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Modern Şelpe Repertuvarı 1 kitap özeti, Modern Şelpe Repertuvarı 1 pdf oku, Modern Şelpe Repertuvarı 1 yandex, Sinan Ayyıldız e-kitap pdf, Modern Şelpe Repertuvarı 1 PDF Drive, Modern Şelpe Repertuvarı 1 Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Modern Şelpe Repertuvarı 1 PDF Oku

Modern Şelpe Repertuvarı 1 Kısa Özet

Mızrapsız icra tekniği (şelpe), Anadolu’nun kadim çalgılarından sazın (bağlamanın) geçmişten bugüne uygulanan fakat 80’lerden önce şehir müzik kültüründe hemen hemen hiç görülmeyen geleneksel tekniklerindendir. Bilhassa 90’lardan bu yana farklı yörelerde icra edilen geleneksel tekniklerin, diğer çalgılardan bir araya getirilen veya yeni keşfedilen tekniklerle harmanlanması sonucu *modern şelpe tekniği* olarak da isimlendirilen bu yeni anlayışın tohumları atıldı. Güncel ihtiyaçlara yanıt veren dokusu ve müzikal kapasitesi ile akademik çalışmalara konu olan modern şelpe tekniği; konserlerde, stüdyo kayıtlarında ve müziğin diğer uygulandığı alanlarda giderek yaygınlaştı. Kısa sürede şehir müzik kültüründe *yeni bir gelenek* oluşturan bu anlayışla yapılan üretimler neticesinde, geleneksel halk müziği ile farklı müzik çeşitlerinden eserlere yapılan düzenlemeleri ve besteleri içeren özgün bir repertuvar oluşmuştur.

Bu çalışma, şehir müzik kültürü içinde mızrapsız saz çalım teknikleri için yapılan yeni üretimlerin bir araya getirildiği bir külliyat toplama çabasının sonucudur. Kitapta bulunan eserler geniş bir şekilde bir notasyon anlayışı ile notalandırılmış olup ek olarak verilen DVD içinde kitaptaki eserlerin ağır tempolarda icra edilmiş videoları bulunmaktadır.

Modern Şelpe Repertuvarı 1 PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu