Araştırma Kitapları

Modern Türkiye Tarihi PDF indir

Modern Türkiye Tarihi PDF indir, e-kitap sitemizde Modern Türkiye Tarihi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Cenk Reyhan tarafından kaleme alınan Modern Türkiye Tarihi kitabı 520 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Modern Türkiye Tarihi kitabını 9786052418208 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Modern Türkiye Tarihi kitap özeti, Modern Türkiye Tarihi pdf oku, Modern Türkiye Tarihi yandex, Cenk Reyhan e-kitap pdf, Modern Türkiye Tarihi PDF Drive, Modern Türkiye Tarihi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Modern Türkiye Tarihi PDF Oku

Modern Türkiye Tarihi Kısa Özet

Türkiye’nin modern tarihini konu alan bu kitapta, Osmanlı modernleşmesinden Atatürk’ün ölümüne kadarki süreç, kronolojik olarak işlendi. Cumhuriyet döneminin modernleşme süreci ise farklı alanlara ilişkin bir düşünüşle tematik biçimde ele alındı. Alanında uzman tarihçilerle birlikte, Türkiye’nin modernleşme sürecindeki değişim-dönüşüm ve kırılmalar, okuyucuya genel bir fotoğraf sunması için günümüze kadar getirildi.

Kitabın, lisans programında bulunan İnkılap Tarihi derslerinde kaynak olarak yararlanılması yanında, konuyu merak eden geniş kitlelere de bir başlangıç okuması imkânı sunmasını önemsedik. Bu bağlamda kitabımız, YÖK’ün İnkılap Tarihi dersleri için öngördüğü *kur tanımını* büyük ölçüde kapsadı. Diğer yandan, modernleşme sürecine ilişkin bu seçme içerik, endoktrine edilmeden, tarihin doğasına uygun, olabildiğince hakkaniyetli biçimde yazıya döküldü. Böylelikle, farklı kültür çevrelerinden gelen tarihçilerle, çok sesli/perspektifli bir çalışma sunmak amaçlandı.

Modern Türkiye Tarihi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu