Sağlık Kitapları

Modernitenin Pandemik Halleri PDF indir

Modernitenin Pandemik Halleri PDF indir, e-kitap sitemizde Modernitenin Pandemik Halleri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Adurrahim Korkmaz tarafından kaleme alınan Modernitenin Pandemik Halleri kitabı 518 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Modernitenin Pandemik Halleri kitabını 9786254064333 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Modernitenin Pandemik Halleri kitap özeti, Modernitenin Pandemik Halleri pdf oku, Modernitenin Pandemik Halleri yandex, Adurrahim Korkmaz e-kitap pdf, Modernitenin Pandemik Halleri PDF Drive, Modernitenin Pandemik Halleri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Modernitenin Pandemik Halleri PDF Oku

Modernitenin Pandemik Halleri Kısa Özet

COVID-19 virüsünün kaynağı ve yayılma alanının yabancı ve uzak bir yer (Wuhan) ve öteki (Asyalı) bir kimlikle ilişkili olduğu ilk haftalardaki nispeten lakayt tutumlar, tehlike sınırlar ötesinde hızla yayılmaya ve eve yaklaşmaya başlayınca yerini hızla git gide artan toplumsal endişeya bıraktı ve bununla birlikte medya ilgisi de hızla yükseldi. Bugünlerde ve daha ardından artık tehlike evin içine girdiğinde insanlar COVID-19 risklerine rasyonel yahut rasyonel olmayan çeşitli tepkiler verdiler.

Bu durumda denilebilir ki değişik mekanlarde, geçmişte ve şimdi farklı deneyimler yaşayan bireyler ve topluluklar pandemiyi de farklı şekillerde deneyimlemekte, ona farklı anlamlar yüklemekte ve farklı tepkiler göstermektedirler. Pandeminin fiziki/biyolojik nedenlerini ve sonuçlarını anlamanın gerekli ve mühim olması kadar bireylerin onu nasıl deneyimlediklerini, yaşam dünyalarında onu nasıl ve hangi yollarla anlamlandırdıklarını anlamak da en az önceki kadar gerekli ve mühimdir. Hiç şüphesiz bu ödev sosyal bilimcilerin omuzlarındaki bir sorumluluktur. Pandemiden etkilenen alanların yerel bağlamlarının temel sosyal ve kültürel ayrıntı kısmını anlamak ve bunların pandemi müdahalelerine ilişkin stratejileri ve uygulamaları nasıl doğrudan etkileyeceğini öngörebilmek için sosyal bilimciler ve uygulayıcılar içindeki işbirliği hayati önem taşımaktadır. Pandemileri daha iyi kontrol etmek ve hazırlanmak için onların sosyal, kültürel, ekonomik ve politik bağlamlarını araştırmak gerekmektedir. Bu kitap işte bu ödeve odaklanarak COVID-19 özelinde pandemi gerçekliğine ilişkin bilgi ve anlayışımızın gelişmesine mütevazı bir katkı sunmayı amaçlamaktadır.

Oldukça kapsamlı beş kısım ve yirmi üç bölümden bir araya gelen kitap, doğa ve insan kaynaklı afetler gerçeğine yönelik sürekli olaraklik arz eden bir akademik ilginin ürünüdür ve COVID-19 özelinde pandemilere çok disiplinli bir bakış sağlamaktadır. Bu yönüyle kitap, okuyucuya birbirinden farklı perspektiflerle pandemi olgusuna nasıl yaklaşılabileceğini görme şansı vermektedir. Bunu yaparken alanında işinde uzman akademisyenleri bir araya getirmenin bunun yanında genç ve kabiliyetli araştırmacılara da alan açan kitap, modernitenin pandemik hâllerine sorgulayıcı bir ışık tutmaktadır.

Modernitenin Pandemik Halleri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu