Teknoloji Kitapları

Modernizmin Yansımaları: 80’li Yıllarda Türkiye PDF indir

Modernizmin Yansımaları: 80’li Yıllarda Türkiye PDF indir, e-kitap sitemizde Modernizmin Yansımaları: 80’li Yıllarda Türkiye kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. R. Funda Barbaros tarafından kaleme alınan Modernizmin Yansımaları: 80’li Yıllarda Türkiye kitabı 400 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Modernizmin Yansımaları: 80’li Yıllarda Türkiye kitabını 9786054160907 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Modernizmin Yansımaları: 80’li Yıllarda Türkiye kitap özeti, Modernizmin Yansımaları: 80’li Yıllarda Türkiye pdf oku, Modernizmin Yansımaları: 80’li Yıllarda Türkiye yandex, R. Funda Barbaros e-kitap pdf, Modernizmin Yansımaları: 80’li Yıllarda Türkiye PDF Drive, Modernizmin Yansımaları: 80’li Yıllarda Türkiye Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Modernizmin Yansımaları: 80’li Yıllarda Türkiye PDF Oku

Modernizmin Yansımaları: 80’li Yıllarda Türkiye Kısa Özet

1980’li seneler, neo-liberal politikaların *serbestlik* rüzgârı ile başlamış, 1989’da iki kutuplu dünyanın bitişine neden olan*özgürlük* istekleriyle sonlanmıştır. Bu seneler, modernizm ve postmodernizm içindeki geçiş dönemi olarak, geçmişe dönük sorgulamalardan ziyade geçmişten kopuşu yansıtmaktadır. Dünya genelinde, 1980-1990 içinde, yaşanan siyasi ve ekonomik değişimlerin yarattığı iyimserlik ortamı, bilimsel buluşlar ve teknolojik yeniliklere bağlı olarak iletişim ve ulaşımda ulaşım olanaklarının yaygınlaşmasının yarattığı geleceğe ve kapitalist sisteme duyulan güven hâkimdir. Oysa Türkiye’de görünüm bi hayli farklıdır ve dünyaya *açılmayı* sağlayan siyasal, ekonomik ve teknolojik değişim ve dönüşümlerden halen uzaktadır. Bu nedenle,

Türkiye’nin 80’li senelerını değerlendirmek mühimdir.

Bu kitapta incelenen 80’lere ilişkin birden fazla konunun, daha kapsamlı küresel eğilimlerin bir parçası olduğu açıktır. Lakin neo-liberalizmin zaferi, sosyalizmin çöküşü, bir kalkınma modeli olarak ithal ikameci stratejilerin terk edilmesi, enflasyon ile karşılaşmada başarısızlık, gelir dağılımı bozukluklarının giderek artması, Evren-Özal politikaları ve Türkiye’deki sosyal düzeniyle karşılıklı etkileşimi, bu etkileşimin ne biçimde ve nasıl üretildiği konusu tamamen Türkiye’ye özgüdür. Kitap serimizin bu cildinin, bu özgünlüğün bilinmesina yardımcı bulunacağını bekliyoruz. Modernizmin Yansımaları: 1980’li Yıllarda Türkiye; 60’lı senelerdan başlayıp günümüze kadar olan 10’ar yıllık zamanlarda Türkiye’de modernizmin değerlendirilmesini/eleştirilmesini amacında olan bir dizi kitabın 3. cildini oluşturmaktadır ve Türkiye’de gerek iç gerekse dış enerjikler bağlamında *modernleşme*nin 1980’li senelerda nasıl başkalaştığının çok boyutlu bir bakış açısı ile yeniden ele alınmasını amaçlamaktadır.

Modernizmin Yansımaları: 80’li Yıllarda Türkiye PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu