Araştırma Kitapları

Mühendisler İçin Ergonomi İşbilim PDF indir

Mühendisler İçin Ergonomi İşbilim PDF indir, e-kitap sitemizde Mühendisler İçin Ergonomi İşbilim kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Fatih C. Babalık tarafından kaleme alınan Mühendisler İçin Ergonomi İşbilim kitabı 620 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Mühendisler İçin Ergonomi İşbilim kitabını 9786052470190 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Mühendisler İçin Ergonomi İşbilim kitap özeti, Mühendisler İçin Ergonomi İşbilim pdf oku, Mühendisler İçin Ergonomi İşbilim yandex, Fatih C. Babalık e-kitap pdf, Mühendisler İçin Ergonomi İşbilim PDF Drive, Mühendisler İçin Ergonomi İşbilim Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Mühendisler İçin Ergonomi İşbilim PDF Oku

Mühendisler İçin Ergonomi İşbilim Kısa Özet

Mühendisler İçin Ergonomi İşbilim

Fatih C. Babalık

Fatih C. Babalık Vefa Lisesi`nden mezun olduktan sonra makine mühendisliği dalında yüksek öğrenimini ve doktorasını Almanya`da Braunschweig Teknik Üniversitesi`nde yaptı. 1973 senesinde Karadeniz Teknik Üniversitesi`nde başladığı öğretim kullanıcı hesabı görevini hemen hemen 30 yıl Uludağ Üniversitesi`nde sürdürdükten sonra 2008`de emekli olmuştur. Ergonomi ve tasarım hususunda çalışmalarını sürdürmeye sürdürmektedir.

Almanya`da Braunschweig, Darmstadt ve Siegen Üniversitelerinde, İngiltere`de Bath ve Sussex Üniversitelerinde misafir öğretim üyesi olarak çalıştı. Merkezi Almanya-Münih`te bulunan Makine Elemanları ve Konstrüksiyon Araştırmaları Bilim Derneği WGMK, yine Almanya-Dortmund`taki İşbilim Derneği GIA, Zürih`teki Uluslararası Mühendislik Pedagojisi Derneği  IGIP`in üyesidir. Başlıca çalışma alanları, ürün ergonomisi, tasarımda ergonomi, makine elemanları ve metodik konstrüksiyonudur.

Otuzsekiz senedir “ Ergonomik Konstruksiyon“, 16 senedir da “ Mühendisler için Ergonomi; İşbilim“ dersi veren, Almanya`da Siegen Münih Teknik ve Darmstadt Teknik Üniversitelerinde bu alanda araştırmalar yapan, Siegen Üniversitesinde konuk öğretim üyesi olarak ders veren Fatih C. Babalık bu birikimlerine dayanarak, fizyolojiden iş organizasyonuna, makine tasarımdan iş pisikolojisine kadar çok geniş bir alanı kapsayan ergonomiyi, mühendisleri ve mühendislik fakülteleri öğrencilerini, onların çalışma ve ilgi alanlarını düşünerek bu kitabı hazırlamıştır.

İnsan, iş dünyasında bir üretim faktörüdür. İş hem insanca hem de verimi yüksek olacak biçimde düzenlenirse, iş dünyasının tüm aktörleri mutlu olur.  Bu kitapta insan-iş ilişkileri, iş yükü ile zorlanma içindeki bağ incelenmiş için çevre koşullarının işçinin zorlanmasına etkisi gösterilmiş, insan-makine arakesitelerini oluşturan gösterge ve kumanda elemanları tanıtılmıştır. Kitabın ikinci yarısında ergonomik iş ve işyeri düzenlenmesi, işyerinde insanı en fazla yoran yük kaldırma ve taşıma olayı irdelenmiş, çeşitli iş düzenlemeleri, monotonluk, stres, yaşlılık konuları ele alınmıştır.

Mühendisler İçin Ergonomi İşbilim PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu