PDF İndir

Mühendislik Mekaniği – Statik Ekonomik Baskı PDF indir

Mühendislik Mekaniği – Statik Ekonomik Baskı PDF indir, e-kitap sitemizde Mühendislik Mekaniği – Statik Ekonomik Baskı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. R. C. Hibbeler tarafından kaleme alınan Mühendislik Mekaniği – Statik Ekonomik Baskı kitabı 592 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Mühendislik Mekaniği – Statik Ekonomik Baskı kitabını 9789750407321 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz.

Mühendislik Mekaniği – Statik Ekonomik Baskı kitap özeti, Mühendislik Mekaniği – Statik Ekonomik Baskı pdf oku, Mühendislik Mekaniği – Statik Ekonomik Baskı yandex, R. C. Hibbeler e-kitap pdf, Mühendislik Mekaniği – Statik Ekonomik Baskı PDF Drive, Mühendislik Mekaniği – Statik Ekonomik Baskı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Mühendislik Mekaniği – Statik Ekonomik Baskı PDF Oku

Mühendislik Mekaniği kitapları içinde en yaygın ve en fazla kullanılan R.C.Hibbeler’in yazdığı  kitabın Metrik Baskılı “Mühendislik Mekaniği” ‘dir. Mühendislik Mekaniğinin Dinamik cildinden sonra şimdi Statik cildi de Türkçe….

Bu kitabın temel amacı, mühendislik öğrencilerine mühendislik mekaniğinin teori ve uygulamalarını açık
ve ayrıntılı bir biçimde sunmaktır. Bu amaca ulaşmak için yazar tek başına çalışmamış, kitap büyük ölçüde öğretim üyelerinden bir araya gelen yüzden fazla eleştirmenin ve yazarın öğrencilerinin yorum ve önerileriyle şekillenmiştir.

Kitaptaki bir çok problem mühendislikte karşılaşılabilecek gerçekçi durumları resmetmektedir. Bu gerçekçiliğin öğrencinin mühendislik mekaniğine ilgisini artıracağı ve böyle bir problemi fiziksel tanımından mekanik ilkelerinin uygulanabileceği bir modele veya sembolik bir ifadeye indirgeyebilecek becerinin geliştirilmesi için bir araç sağlayacağı umulmaktadır.

Kitap boyunca bütün problemlerde metrik birimler kullanılmıştır. Ayrıca, problem bölümlerinde problemler git gide artan zorluk sırasına göre dizilmiştir. Her dört problemden sonuncusu hariç, bütün problemlerin yanıtları kitabın arkasında verilmiştir.

Mühendislik Mekaniği – Statik Ekonomik Baskı PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu