Felsefe Kitapları

Mutfaktaki Felsefe PDF indir

Mutfaktaki Felsefe PDF indir, e-kitap sitemizde Mutfaktaki Felsefe kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Francesca Rigotti tarafından kaleme alınan Mutfaktaki Felsefe kitabı 152 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Mutfaktaki Felsefe kitabını 9786056170942 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Mutfaktaki Felsefe kitap özeti, Mutfaktaki Felsefe pdf oku, Mutfaktaki Felsefe yandex, Francesca Rigotti e-kitap pdf, Mutfaktaki Felsefe PDF Drive, Mutfaktaki Felsefe Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Mutfaktaki Felsefe PDF Oku

Mutfaktaki Felsefe Kısa Özet

İncelemekte olduğunuz kitabın sofistike bir yemek tarifleri kitabı olduğunu mu düşündünüz bir an? Maalesef değil. Aslına bakacak olursanız bu iştah açıcı derleme, ussal beslenme ve bedensel beslenme içindeki benzeşimden yola çıkarak düşünceyi bir yemek gibi işleme, hazırlama, pişirme ve sunma amacı güden felsefi bir mönüdür. Her ikisi de insanlığın en eski faaliyetleri içinde bulunan felsefe yapmak ve yemek pişirmek eylemleri içindeki ilintinin, birinci eylem ile ikinci eylemi ifa eden bireylerin içindeki cinsiyet farklılığı yüzünden genelde çok değişik olduğu düşünülmüştür. Özünde tam bir dişil mekân olan mutfak ile eril niteliğini hiçbir zaman kaybetmemiş olan felsefeden bahsediyoruz. Ama ” Bir kitabı yalayıp yutmak, bir olguyu hazmetmek, Latince gevelemek, bilgiye susamak” gibi sayısız kullanımın da yinelenmiş olduğu üzere, bilmek ve yemek yemek eylemleri aynı hamurdan yoğurulmuş olup aynı annenin çocuklarıdır esasında.

Esprili içerikleri ve keyif veren yapılarıyla kitabın içinde kullanılmak üzere seçilmiş sözcükler, okuyucuya gastronomik felsefeye ait deneysel bir mekânın veya başka bir deyişle yiyecek ve düşünce boyutlarının bir defaya mahsus olsa da bir araya getirildiği felsefe mutfağının kapılarını aralar. Okuyucular Kant ve Kierkegaard eşliğinde Eflatun ile birlikte zeytin ve kuru incir atıştırırken, bir anda Sartre`ın müdavimi olduğu Paris`in Rive Gauche bölgesindeki restoranlarda kendilerini Wittgenstein ile patates soyarken buluverirler. Bu zamanda düşüncelerin tadına daha iyi varma ve sofradaki simyanın büyüsünü daha iyi kavrayabilme fırsatını yakalamış olurlar.

Mutfaktaki Felsefe PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu