Müzik Kitapları

Müziğin Güzel Günlerine Yolculuk – İnci Çayırlı’nın Anıları PDF indir

Müziğin Güzel Günlerine Yolculuk – İnci Çayırlı’nın Anıları PDF indir, e-kitap sitemizde Müziğin Güzel Günlerine Yolculuk – İnci Çayırlı’nın Anıları kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Murat Derin tarafından kaleme alınan Müziğin Güzel Günlerine Yolculuk – İnci Çayırlı’nın Anıları kitabı 288 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Müziğin Güzel Günlerine Yolculuk – İnci Çayırlı’nın Anıları kitabını 9786054518890 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Müziğin Güzel Günlerine Yolculuk – İnci Çayırlı’nın Anıları kitap özeti, Müziğin Güzel Günlerine Yolculuk – İnci Çayırlı’nın Anıları pdf oku, Müziğin Güzel Günlerine Yolculuk – İnci Çayırlı’nın Anıları yandex, Murat Derin e-kitap pdf, Müziğin Güzel Günlerine Yolculuk – İnci Çayırlı’nın Anıları PDF Drive, Müziğin Güzel Günlerine Yolculuk – İnci Çayırlı’nın Anıları Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Müziğin Güzel Günlerine Yolculuk – İnci Çayırlı’nın Anıları PDF Oku

Müziğin Güzel Günlerine Yolculuk – İnci Çayırlı’nın Anıları Kısa Özet

İnci Hanım’ı dinlerken bugün yalnızca ismi musiki olan garabetten uzaklaşır, müziğin eski, güzel ve gerçek günlerine gidersiniz. Sesinin renginden sözetmeme zaten gerek yok… Artık hiçbiri hayatta olmayan son büyük üstadlardan devraldığı üslûbu zevk ve duygu ile yoğurup nağmeleri o pittoresque sesi ile terennüm etttiğinde İstanbul kültürünü bütün zerafetiyle hisseder ve kısa bir an için de olsa bir ruh sükûnuna erersiniz.

İnci Çayırlı göz alıcı sanat yaşamında yalnızca şarkı, türkü, beste yahut semâi gibi eserler icra etmedi, yani kendini Türk Müziği’nin kalıpları içerisine kapatmadı, komple bir sanatçı olarak tangodan film müziğine, napoliten parçalardan operetlere kadar her çeşit eseri yorumladı ve bütün icraları müthiş oldu. Yıllar önce okuduğu Kara gözler yahut Yağmur çiselerken gibi eserlerin, bugün ellisini geride bırakmış olanların hafızalarında mutlaka birer derin anısı mevcuttur!

Hakkında kaleme alınmış ciddî eserleri sağlığında görebilmek her sanatçıya nasip olmaz. Bu kitabı hazırlayarak İnci Çayırlı’nın biyografisini görebilmiş nadir sanatçılardan biri olmasını sağlayan Dr. Murat Derin’i tebrik ve müziğimizin son fem-i muhsinine de uzun ve birbirinden zarif nağmelerle dolu bir ömür temenni ediyorum.

– Murat Bardakçı

Müziğin Güzel Günlerine Yolculuk – İnci Çayırlı’nın Anıları PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu