Müzik Kitapları

Müzik Bilimine Doktriner Yaklaşımlar PDF indir

Müzik Bilimine Doktriner Yaklaşımlar PDF indir, e-kitap sitemizde Müzik Bilimine Doktriner Yaklaşımlar kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Hatice Selen Tekin tarafından kaleme alınan Müzik Bilimine Doktriner Yaklaşımlar kitabı 192 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Müzik Bilimine Doktriner Yaklaşımlar kitabını 9786054957095 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Müzik Bilimine Doktriner Yaklaşımlar kitap özeti, Müzik Bilimine Doktriner Yaklaşımlar pdf oku, Müzik Bilimine Doktriner Yaklaşımlar yandex, Hatice Selen Tekin e-kitap pdf, Müzik Bilimine Doktriner Yaklaşımlar PDF Drive, Müzik Bilimine Doktriner Yaklaşımlar Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Müzik Bilimine Doktriner Yaklaşımlar PDF Oku

Müzik Bilimine Doktriner Yaklaşımlar Kısa Özet

Müzik Bilimine Doktriner Yaklaşımlar isimli bu kitap özü itibariyle alanında az sayıdaki eserlerden biridir. Burada *Sanat, sanat için yapılır ve estetik endişelar taşımak zorundadır* temel konusuna vurgu yapılmıştır.

Kitapta sanatın estetik ve uyum içinde, metalaşmadan sunulması ve bu noktada akademisyenlerin, müzik bilimcilerin ve sanatçıların sorumluluğuna dikkat çekilmiştir. Don Kişot benzetmesiyle, bugünün müzikbilimcilerinin sergilemesi gereken tavır net bir biçimde çizilmiştir.

Tüm bu doktriner yaklaşımlar fakat müzik bilimcilerin kendilerini özgür hissetmeleriyle olabilecek olabilir. Don Kişot olanaksıza saldıracak kadar cesurdur. Küreselleşme sürecinde müzikte özgürleşmek ise çağımızın Don Kişot’larının yaratmasıyla fakat olabilecekdür ve sanat bu sayede hak ettiği değeri bulabilir. Bu kavramsal çerçevede içinde kitapta aşağıdaki konu başlıkları ele alınmıştır:

  • Müziğin Metalaşması ve Müzik Endüstrisi
  • Postmodern Popüler Müzik Karşısında *Don Kişot* Olabilmek
  • Şâir ve Besteci Arasındaki Âhenk
  • Sahne Estetizmi
  • Popüler Kültür ve Türkülerimiz

Müzik Bilimine Doktriner Yaklaşımlar PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu