Müzik Kitapları

Müzik Eğitiminde İstatistiksel Analiz Çalışmalarına Örnekler PDF indir

Müzik Eğitiminde İstatistiksel Analiz Çalışmalarına Örnekler PDF indir, e-kitap sitemizde Müzik Eğitiminde İstatistiksel Analiz Çalışmalarına Örnekler kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Meltem Düzbastılar tarafından kaleme alınan Müzik Eğitiminde İstatistiksel Analiz Çalışmalarına Örnekler kitabı 127 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Müzik Eğitiminde İstatistiksel Analiz Çalışmalarına Örnekler kitabını 9786257316569 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Müzik Eğitiminde İstatistiksel Analiz Çalışmalarına Örnekler kitap özeti, Müzik Eğitiminde İstatistiksel Analiz Çalışmalarına Örnekler pdf oku, Müzik Eğitiminde İstatistiksel Analiz Çalışmalarına Örnekler yandex, Meltem Düzbastılar e-kitap pdf, Müzik Eğitiminde İstatistiksel Analiz Çalışmalarına Örnekler PDF Drive, Müzik Eğitiminde İstatistiksel Analiz Çalışmalarına Örnekler Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Müzik Eğitiminde İstatistiksel Analiz Çalışmalarına Örnekler PDF Oku

Müzik Eğitiminde İstatistiksel Analiz Çalışmalarına Örnekler Kısa Özet

Yüzyılımızın ikinci yarısındaki bi hayli hızlı teknolojik gelişmeler tüm dünya çapında düşüncenin değişmesine ve çeşitlenmesine neden olmuştur. Teknolojik gelişmelerin hızı düşlenemeyen bir düzeye erişmiştir. Bugün bulunan bir buluş yarın eskimekte, yerini daha gelişmiş bir buluşa bırakmaktadır (Bayraktar, 1993:140). Günümüzde, birden fazla bilim dalı, bilgisayar teknolojisinin sağlamış olduğu yenilikleri yakında zamandan izlemekte ve elde edilen bütün aşamaları alanlarına kazandırmaya çalışmaktadırlar. Bugüne değin yapılan çalışmalardan alınan sonuçlar göstermiştir ki, bilgisayar ve bilgisayar teknolojisi ile işlevini sürdüren bütün aygıtlar, alakalı alana sınırsız olanaklar getirmiştir (Cevher, 2002: 277). Tüm dünya ile birlikte ülkemizde de bilgisayar teknolojisi avantajlarının fark edilmeye başlamasıyla bu olanaklar artık sanat ve eğitim dünyasında da kullanılmaya başlamıştır.

Bilgisayarın müzik hayatına girişinden sonra istatistiksel analizin de dahil olduğu bir çok işlem çok daha kolay, bi hayli hızlı ve en mühimsi paylaşıma açık hale gelmiştir. Böylelikle uzun zaman alan, zor ve monoton işlem basamakları sebebiyle cesaret edilemeyen analizler müzik alanında da yapılmaya ve özellikle eğitimciler içinde yaygınlaşmaya başlamıştır. Bu çalışmaların yaygınlaşması araştırmacılara yeni ufuklar açmış ve böylece bilgi üretimine büyük katkılar sağlanmıştır. Müzikal analizde bir devrim sayılabilecek bu yenilikler, araştırmacılar için değişik bir disiplinler arası çalışma alanı yaratmış ve yeni bir çok konunun incelenmesine olanak sağlamıştır.

Müzik Eğitiminde İstatistiksel Analiz Çalışmalarına Örnekler PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu