Müzik Kitapları

Müzikal Dikte Çalışmaları 1 PDF indir

Müzikal Dikte Çalışmaları 1 PDF indir, e-kitap sitemizde Müzikal Dikte Çalışmaları 1 kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Utkan Baykal Demir tarafından kaleme alınan Müzikal Dikte Çalışmaları 1 kitabı 86 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Müzikal Dikte Çalışmaları 1 kitabını 9786257351225 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Müzikal Dikte Çalışmaları 1 kitap özeti, Müzikal Dikte Çalışmaları 1 pdf oku, Müzikal Dikte Çalışmaları 1 yandex, Utkan Baykal Demir e-kitap pdf, Müzikal Dikte Çalışmaları 1 PDF Drive, Müzikal Dikte Çalışmaları 1 Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Müzikal Dikte Çalışmaları 1 PDF Oku

Müzikal Dikte Çalışmaları 1 Kısa Özet

• Aralıklar (Melodik-Armonik Ve Basit-Bileşik)
• Ritim Dikteleri
• Melodi Dikteleri (Tek-Çift Sesli)
• Majör, Minör, Artık Ve Eksik Akorlar
• Majör-Minör Tonaliteler Ve Tonalite Türleri (Doğal, Armonik Ve Melodik)
• Ünlü Bestecilerin Bestelerinden Melodi Dikteleri

Fonksiyonlar

Bu kitap Özel Müzik Okulları, Güzel Sanatlar Liseleri, Güzel Sanatlar Fakülteleri, Konservatuarlar, Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalları’nda eğitim gören öğrencilere; bu kurumlarda görev yapan pedagoglara ve öğretmenlere yöneliktir.
Kitap, iki bölümden oluşup her bir bölüm konu zorluklarına göre düzenlenmiştir. Bir önceki konu sonraki konunun hazırlığı niteliğindedir. Kitapta kare kodlar kullanılarak öğrencinin bireysel çalışması için olanak sağlanmış olunup, uygulayıcı için ise konu başlıklarına ve soru sırasına göre çalışmalar notalandırılmıştır. Notalandırılan her bir çalışma bunun yanı sıra kare kodla dinlenen diktelerin yanıt anahtarıdır.
Birinci bölümde, on iki çalışma bulunmaktadır. Çalışmaların içinde aralıklar (aralığın önce temel sesinin ardından ise yüksekliğinin, aralığın yüksekliğinin ardından ise temel sesinin melodik ve armonik olarak duyum çalışmaları), ritim diktesi, melodi diktesi ve çift sesli dikte çalışmaları bulunmaktadır.
İkinci bölümde, on beş çalışma bulunmaktadır. Çalışmaların içinde majör-minör, artık-eksik akorların melodik ve armonik duyumu, tonalite bulma, tonalitelerin türünü (doğal, armonik yahut melodik) bulma, ritim dikteleri, melodi dikteleri, eksik ölçülü melodi dikteleri, ünlü bestecilerin bestelerinden melodi dikteleri, sekvensler, etütler, çift sesli melodi dikteleri ve fonksiyon dikte edebilme çalışmaları bulunmaktadır.
Müzik özel yetenek sınavlarına hazırlanan adaylar, konu ve konu başlıklarına göre kitaptan faydalanabilirler.

Müzikal Dikte Çalışmaları 1 PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu