Edebiyat Kitapları

Nana Beyaz Kapak PDF indir

Nana Beyaz Kapak PDF indir, e-kitap sitemizde Nana Beyaz Kapak kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Emile Zola tarafından kaleme alınan Nana Beyaz Kapak kitabı 560 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Nana Beyaz Kapak kitabını 9789750743139 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Nana Beyaz Kapak kitap özeti, Nana Beyaz Kapak pdf oku, Nana Beyaz Kapak yandex, Emile Zola e-kitap pdf, Nana Beyaz Kapak PDF Drive, Nana Beyaz Kapak Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Nana Beyaz Kapak PDF Oku

Nana Beyaz Kapak Kısa Özet

Nana, 19. yüzyılın büyük Fransız romancısı Émile Zola’nın, bir ailenin tarihini anlatan yirmi romanlık dizisinin en ünlü eserlerinden biridir. Dizinin bütünü içinde bağımsız bir roman olarak da okunan Nana, bir fahişenin yaşamını konu alır.

Edebiyatta doğalcılığın babası sayılan Zola’nın, sanayi toplumunun yoğun hareketliliğini ve yarattığı yabancılaşmayı şiirsel bir dille sergilediği yapıtlarının başında gelen Nana’da, bir tiyatro oyuncusunun yükselişi ve sonra fahişelik yapmak zorunda kalışı anlatılır.

1880 senesindeki ilk baskısı ilk gün tükenen bu dev roman, Fransa’da olay olmuş, ülkenin en şiddetli edebiyat tartışmalarından birine yol açmıştı. Bugüne kadar hem beyazperdeye hem de sahneye birden fazla kez bir araya getirilen Nana’yı en kabiliyetli oyuncuların bile romandaki kadar etkileyici kılamadıkları söylenmiştir. Bunun nedenini, Nana’nın, gerçek ve efsane, fahişe ve canavar, kadın ve tanrıça nitelikleriyle benzersiz bir roman başkişisi olmasında aramak gerekir.

Nana Beyaz Kapak PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu