PDF İndir

Napoleon PDF indir

Napoleon PDF indir, e-kitap sitemizde Napoleon kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Andrew Roberts tarafından kaleme alınan Napoleon kitabı 1024 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Napoleon kitabını 9786256989276 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Napoleon kitap özeti, Napoleon pdf oku, Napoleon yandex, Andrew Roberts e-kitap pdf, Napoleon PDF Drive, Napoleon Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Napoleon PDF Oku

Napoleon Kısa Özet

Yoksul Ve Genç Bir Subaydan Görkemli Bir İmparatora DönüşenAskerî Ve Siyasi Deha: Napoléon

“Ustalıkla kaleme alınan ve destansı bir hacme sahip olan bu kitap yazılma şekiliyle roman okuma tecrübesi sunuyor. Bir süvari hücumunun ivmesiyle karşı konulmaz biçimde dört nala ilerliyor ve okuru saraylardan muharebe alanlarına sürüklüyor. Nihayet elimizde her yönden tatmin edici bir Napoléon biyografisi tutuyoruz.” – Simon Montefiore, Evening Standard
“Usta işi … heybetli, zengin, derin, keyifli, insani yönü görülmektediran ve hayranlık uyandıran bir biyografi… Roberts’ın kitabı Napoléon’un yaşam öyküsüne odaklanan kaliteli bir çalışma olduğu kadar devlet yöneticiliği üzerine bir deneme ve tarih üzerine bir düşünce yapıtı. Okuması son derece keyifli.” – Dan Jones, The Telegraph
“Tek kelimeyle muhteşem!… Roberts’ın bu benzersiz kitabı tüm mühim parçaları bir araya getirerek Napoléon’un müthiş bir portresini çiziyor.” – Bernard Cornwell, Mail on Sunday
Fransız İhtilali Napoléon üzerinde nasıl bir etki yarattı? Askerlik mesleğine adım attığı genç yaşında kimlerden ilham aldı? Kendisini hangi tarihî şahsiyetlerin mirasçısı addetti? 24 yaşında general olmayı nasıl başardı? “Savaş Tanrısı” olarak anılmasını sağlayan askerî nitelikleri nelerdi? Josephine’le ilişkisi sanıldığı gibi bir “Romeo ve Juliet” hikâyesi miydi? İhtilalle kralı giyotine gönderen Fransızları yalnızca 11 yıl sonra bir imparatora itaat etmeye nasıl ikna etti? Avrupa’nın siyasî haritasını nasıl değiştirdi? Tüm Avrupa’yı dize getiren ve yenilmez sanılan Grande Armée Rus steplerinde nasıl eridi? Waterloo’da nasıl ve neden kaybetti? Napoléon için sonun başlangıcı neydi?
Ödüllü tarihçi Andrew Roberts, otuz üç bin kişisel mektup ve gün yüzüne yeni çıkan tarihî belgeler ışığında bu görkemli ismin portresini ustaca çiziyor. Roberts bu çalışmasında, Napoléon’un etkisi şimdilerde bile hissedilen eylemlerinden çalkantılı aşk yaşamına, muharebe meydanlarındaki zaferlerinden Fransa’nın çehresini değiştiren yenilikçi reformlarına kadar tüm girişim ve faaliyetlerini çok boyutlu bir biçimde konu alıyor.
Napoléon’un çarpıştığı 60 muharebe alanından 53’ünü ziyaret eden, birden fazla ülkede farklı dillerde yazılmış arşiv malzemelerinden yararlanan ve hatta Napoléon’un son günlerini geçirdiği St. Helena’veyahi giden Roberts, hem askerî hem de siyasi tarihe dair keskin bir kavrayışa sahip. Günümüzün ileri gelen tarihçilerinden biri olarak, öznesinin görkemine ulaştırmayı başardığı bu eşsiz biyografiyle Napoléon’u çok daha yakında zamandan tanımamızı sağlıyor.
Hiç şüphe yok ki okur, Roberts’ın titiz işçiliği ve coşkulu anlatımı aracılığıyla, Korsika’dan ihtilal Fransa’sının ara sokaklarına, Mısır çöllerinden Akka’ya, İspanya’dan Rus steplerine ve hatta dünyanın kuş uçmaz kervan geçmez bir noktasında bulunan St. Helena kayalıklarına kadar Napoléon’un attığı her adımı yanındaymışçasına takip edecek.
Napoléon, bu tartışmalı şahsiyete ve modern Avrupa tarihine ilgi duyan herkesin okuması gereken bir başucu kitabı. Roberts tarihin bu büyüleyici dönemine hayat vererek Napoléon’u tarih anlatımının usta işi bir örneği haline getiriyor.

Napoleon PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu