Siyaset Kitapları

NATO PDF indir

NATO PDF indir, e-kitap sitemizde NATO kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Levent Yiğittepe tarafından kaleme alınan NATO kitabı 144 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. NATO kitabını 9786053239796 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. NATO kitap özeti, NATO pdf oku, NATO yandex, Levent Yiğittepe e-kitap pdf, NATO PDF Drive, NATO Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

NATO PDF Oku

NATO Kısa Özet

Bugün dünya çapında güvenlik her toplum için vazgeçilmez bir unsur olarak önemini sürdürmektedir. Devletlerin tek başına giriştikleri çabalar küresel güvenliğin sağlanmasında yetersiz kalmaktadır. Bu nedenle devletler, bölgesel ittifaklar kurarak önce kendi bölgelerinin ve sonrada küresel güvenliğin sağlanmasına katkıda bulunmak istemişlerdir. Bu bağlamda NATO gibi güvenlik örgütünün bölgesel ve küresel güvenliğe, dünya ve bölge barış ve istikrarına katkı sağlayabilmesi yeni geliştireceği güvenlik politikaları ve stratejileriyle olabilecek olabilir. NATO özellikle Soğuk Savaş sonrası yaptığı zirvelerde kabul ettiği stratejik konseptlerle yeni bir döneme girmiştir. Bu çalışmada NATO’nun güvenlik politikaları ve terörle mücadele stratejilerinin, yalnızca bölgesinin güvenliğini değil küresel güvenliği de ilgilendirdiği analiz edilerek küresel barış ve istikrar konuları ele alınmaktadır. En son da NATO’da Türkiye ve Avrupa tartışmalarıyla gelinen nokta sunulmaktadır. Bu çalışmanın NATO’nun kuruluşundan günümüze kadar gelinen süreç ile alakalı temel bilgileri bir arada toplamasından dolayı kaynak olarak faydalı bulunacağı kanısına varılmaktadır.

Today, security in the world continues to be an indispensable element for every society. The efforts of states alone are insufficient to ensure global security. For this reason, states are seeking to contribute to the securing of their own territories and subsequently global security by establishing regional alliances. In this context, security organization such as NATO can contribute to regional and global security, world and regional peace and stability through new security policies and strategies. NATO has embarked on a new turn, especially with the strategic concepts it adopted at the summits of post-Cold War era. Global peace and stability issues are addressed in this study by analyzing that NATO`s security policies and strategies for combating terrorism are not only concerned with the security of the region but also with global security. Finally, the point reached by the discussions of Turkey and Europe in NATO is presented. It is thought that this study will be useful as a reference because of the uniuqe collection about the basics of NATO`s establishment until today.

NATO PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu