PDF

Nazım Hikmet – Benerci Kendini Niye Öldürdü PDF Oku indir

Nazım Hikmet – Benerci Kendini Niye Öldürdü PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Nazım Hikmet – Benerci Kendini Niye Öldürdü kitabını araştırdık. Ayrıca Nâzım Hikmet Ran tarafından kaleme alınan Nazım Hikmet – Benerci Kendini Niye Öldürdü kitap özetinin yanı sıra, Nazım Hikmet – Benerci Kendini Niye Öldürdü pdf oku, Nazım Hikmet – Benerci Kendini Niye Öldürdü yandex, Nazım Hikmet – Benerci Kendini Niye Öldürdü e-kitap pdf, Nazım Hikmet – Benerci Kendini Niye Öldürdü PDF Drive, Nazım Hikmet – Benerci Kendini Niye Öldürdü Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Nazım Hikmet – Benerci Kendini Niye Öldürdü PDF indir Oku

BİRİNCİ BAP BİR GENÇ ADAMA… HAKÎM HERAKLİTE… YILDIZLARA VE AŞKA DAİRDİR. I Şehir uzakta. Genç adam ayakta. Akıyor şehir akıştır ki bu, dalgalarında dağlıdır alnı en mukaddes putun kızgın demir damgasıyla sukutun. Gebedir her sukut bir yükselişe. Ne olabilecek engel olmak bu köpürmüş gelişe. Heraklit, Heraklit!. akar suya kabil mi vurmak kilit? Şehir uzakta. Genç adam ayakta. Akıyor şehirden geçen nehir genç adamın ayaklan dibinden. Genç adam kibritini çıkanyor cebinden yakıyor piposunu. II Dikine mustatil bir apartımanın en üst katında dört köşe bir oda. Perdesiz pencereler.

Pencerelerin dışında yıldızlı geceler. Genç adam alnını dayamış cama. Ben, romanın muharriri diyorum ki genç adama: — Delikanlım!. İyi bak yıldızlara, onları belki bir daha göremezsin. Belki bir daha yıldızların ışığında kollarını ufuklar gibi açıp geremezsin. Delikanlım!. Senin k elinden. Genç adam yakaladı kadını belinden. Bir yumrukta kırdı camı. Oturdular pencerenin içine. Sarktı ayaklan gecenin içine… Işıklı bir deniz dibi gibi başlarında, sağda, solda gece yanıyor. Ayakları karanlık boşluklara sallanıyor. Sallanıyor ayaklan sallanıyor ayakları… ………. DUDAKLARI…… Sevmek müthiş iş delikanlım. Sev bakalım… Mademki kafanda ışıklı bir gece var, benden izin sana, seeeeev sevebildiğin kadar… İKİNCİ BAP GENÇ ADAMIN, SEVGİLİNİN ŞAHISLARINA… TİBET MABETLERİ VE AMERİKAN FİLİMLERİNE… AYIN ON DÖRDÜNE… GENÇ ADAMIN ESRARENGİZ MEŞGALESİNE… VE NİHAYET, MÜSEBBİBİ MEÇHUL BİR İHANETE DAİRDİR. Mevzubahs gencin ismi: BENERCİ. Kendisi aslen Hintli olup maskatı re’si DELHİ’dir.

Dostlannın nazarında tam adam, düşmanlannın indinde azgın bir delidir ve Britanya polisinde künyesi şüphelidir. Şeklü şemailine gelince: Ne PATAŞON gibi tombul bir cüce, ne MASİST gibi bir dev, ne de VİLLİ FRİÇ gibi bir babik oğlandır O, iki gözlü, tek burunlu, basbaya insandır O… Birinci babımızda, Benerci’nin odasına gelen kadın mühim bir rol oynıyacak kitabımızda. Kendileri bir İngiliz mis’idir. Hem İngiliz mis’lerinin nefisidir…

Nazım Hikmet – Benerci Kendini Niye Öldürdü PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu