Felsefe Kitapları

Neden Hiçbir Şey Yok da Bir Şey Var? PDF indir

Neden Hiçbir Şey Yok da Bir Şey Var? PDF indir, e-kitap sitemizde Neden Hiçbir Şey Yok da Bir Şey Var? kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Leszek Kolakowski tarafından kaleme alınan Neden Hiçbir Şey Yok da Bir Şey Var? kitabı 250 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Neden Hiçbir Şey Yok da Bir Şey Var? kitabını 9786056587894 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Neden Hiçbir Şey Yok da Bir Şey Var? kitap özeti, Neden Hiçbir Şey Yok da Bir Şey Var? pdf oku, Neden Hiçbir Şey Yok da Bir Şey Var? yandex, Leszek Kolakowski e-kitap pdf, Neden Hiçbir Şey Yok da Bir Şey Var? PDF Drive, Neden Hiçbir Şey Yok da Bir Şey Var? Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Neden Hiçbir Şey Yok da Bir Şey Var? PDF Oku

Neden Hiçbir Şey Yok da Bir Şey Var? Kısa Özet

Son yüzyılın son filozoflarından Kolakowski ile, soruların yörüngesinde enteresan bir felsefe yolculuğu: Neden Hiçbir Şey Yok da Bir Şey Var?

Leibniz’in ünlü sorusunu kitabına başlık olarak seçen Leszek Kolakowski, felsefe tarihinin otuz büyük ismini mercek altına yatırmaktan daha çok, onlara âdeta bir çiçek dürbününden bakıyor: Her filozofu, felsefe tarihine kazandırdığı sorusu ışığında inceliyor.

Sıkı metinler sunuyor, ama okurunu sıkmıyor. Hatta, her filozofun kusursuzmuş gibi görünen felsefi sistemini anlattığı yazılarını sorularla bitiriyor ve böylece okurlarını da felsefi bir sürece davet ediyor.

Kolakowski, özellikle Avrupa’da son zamanların en bi hayli beğeni alan felsefe kitaplarından biri durumuna gelen denemeler toplamına bir ikazyla başlıyor bundan dolayı:

Amacım size hap şeklinde bir felsefe tarihi sunmak değil. Bu ufak kitap, çok yoğun bir ders kitabı, ansiklopedi yahut sözlük olsun fikriyle hazırlanmadı. Eğer bir öğrenci bu denemeler ışığında bir sınava girmeye kalkarsa hayal kırıklığına uğrayacak ve sınavdan kalacaktır. Felsefeyle alakalı bir sürü iyi ders kitabı, ansiklopedi ve sözlük var ve benim niyetim Platon’u, Descartes’ı veya Husserl’i *özetlemek* değil, ki bu saçma bir heves olurdu. Bunun yerine, bu büyük filozoflara, her birinin felsefesindeki bir düşünceye mühim bir düşünceye, felsefi yorumlarının temeli olan ama bunun yanı sıra bugün hala anlayabildiğimiz bir düşünceye, yalnızca bir düşünce parçası olmayan fakat içimizi titreten bir düşünceye yoğunlaşarak yaklaşmak istiyorum. Her denemeyi okura yöneltilen sorularla bitirmeye çalışacağım: O filozofun felsefesinden kaynaklanan, hâlâ mühim olan ve hala çözümlenmemiş sorularla.

Neden Hiçbir Şey Yok da Bir Şey Var? PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu