Müzik Kitapları

Ney’de Teknik Çalışmalar – Exploring Ney Techniques PDF indir

Ney’de Teknik Çalışmalar – Exploring Ney Techniques PDF indir, e-kitap sitemizde Ney’de Teknik Çalışmalar – Exploring Ney Techniques kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ali Tüfekçi tarafından kaleme alınan Ney’de Teknik Çalışmalar – Exploring Ney Techniques kitabı 72 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Ney’de Teknik Çalışmalar – Exploring Ney Techniques kitabını 9786054518760 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Ney’de Teknik Çalışmalar – Exploring Ney Techniques kitap özeti, Ney’de Teknik Çalışmalar – Exploring Ney Techniques pdf oku, Ney’de Teknik Çalışmalar – Exploring Ney Techniques yandex, Ali Tüfekçi e-kitap pdf, Ney’de Teknik Çalışmalar – Exploring Ney Techniques PDF Drive, Ney’de Teknik Çalışmalar – Exploring Ney Techniques Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Ney’de Teknik Çalışmalar – Exploring Ney Techniques PDF Oku

Ney’de Teknik Çalışmalar – Exploring Ney Techniques Kısa Özet

Tarihsel süreç içinde ney eğitimi ile alakalı, kimisi bir paragraf, kimisi bir çizim, kimisi bir eser olarak karşımıza çıkan az sayıdaki belge ve metotlar şimdilerde de ne yazık ki sayısal olarak azlığını korumaktadır. Bunun bunun yanında çalgılar için yazılan teknik egzersizler de, bu sayısal olarak az olan metotların içindeki bölümlerde bulunmaktadır. Bir çalgı icracısının, icra stilini oluşturmasında, geliştirmesinde ve süratle ilerletmesi yolundaki en büyük yol arkadaşı sayılabilecek teknik çalışmaların, egzersizlerin önemi ortadadır.

Metotların içinde verilen teknik çalışmalar, arada bir metodun kapsamının geniş olması sebebiyle yeterle olamamaktadır. Ayrıca metot içinde verilen örnek eserlerin de, icracının teknik amacına çoğu zaman hizmet etmediği bilinmektedir. Bu anlayışla ele alınmaya çalışılan söz konusu eserin tamamını teknik çalışmalar, egzersizler ve amaca yönelik uygulamalar oluşturmaktadır.

Kaleme alınan bu ufak çalışmanın, neyzenlere, ney`e gönül verenlere ve ney`de asgari 3 senesini doldurmuş neyzen adaylarına ; ney`de ses, nefes ve icra hakimiyeti sağlamada bir nebze de olsa ışık tutacağı, faydalı bulunacağı ümidindeyim.

Ney’de Teknik Çalışmalar – Exploring Ney Techniques PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu