PDF

Nil Peri Gökçe – Doğanın Mucizesi Şifalı Bitkiler PDF Oku indir

Nil Peri Gökçe – Doğanın Mucizesi Şifalı Bitkiler PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Nil Peri Gökçe – Doğanın Mucizesi Şifalı Bitkiler kitabını araştırdık. Ayrıca Nil Peri Gökçe tarafından kaleme alınan Nil Peri Gökçe – Doğanın Mucizesi Şifalı Bitkiler kitap özetinin yanı sıra, Nil Peri Gökçe – Doğanın Mucizesi Şifalı Bitkiler pdf oku, Nil Peri Gökçe – Doğanın Mucizesi Şifalı Bitkiler yandex, Nil Peri Gökçe – Doğanın Mucizesi Şifalı Bitkiler e-kitap pdf, Nil Peri Gökçe – Doğanın Mucizesi Şifalı Bitkiler PDF Drive, Nil Peri Gökçe – Doğanın Mucizesi Şifalı Bitkiler Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Nil Peri Gökçe – Doğanın Mucizesi Şifalı Bitkiler PDF indir Oku

Bu kitaptaki bilgilerin hiç biri, hastalıkların öncelikli teşhisi yahut nasıl tedavi edileceği maksadıyla yazılmamıştır. Bitkilerle yapılan tedavi yalnızca vücuda bir destek amacı taşımaktadır. Geçirmekte olduğunuz ağır bir hastalıkla alakalı, uzman bir tıp doktoruna teşhis koydurmadan, burada verilen bilgiler ile, şikayetiniz ne olursa olsun kendi kendinizi tedavi etmeye kalkmayınız ve kesinlikle böyle bir yöntemi denemeyiniz. Bitkilerin, aksi belirtilmemiş ise yan etkileri yoktur fakat insana özel olarak alerji yapabilirler. Alerji durumunda uygulama kesilmelidir. Şu da unutulmamalıdır ki, bu kitapta vermiş olduğum reçeteler, bir hastalık için asla ilk önlem olarak görülmemelidir. İlk önlemin ve önceliğin, her zaman için uzman tıp doktorlarında ve sağlık kuruluşlarında olduğunu gözardı etmeyiniz. Bunun yanında, bu kitapta anlattıklarım ve vermiş olduğum reçeteler, kişiden insana değişen bağışıklık sistemi ve vücut tepkileri hariç, asla yan etkisi olmayan bitkiler ve tedavi metotlarıdır. Güvenle deneyebilirsiniz. Hepiniz için, sağlıklı ve mutlu bir hayat temennimle… Önemli hastalıkların nasıl tedavi edileceği mutlaka uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmelidir fakat, ufak tefek her hastalıkta da birinin hemen doktor kontrolüne girmesi gerekmeyebilir. Hazırladığımız bu kitap size bu hususta yol gösterecektır. Size bitkileri tanıtacak, etkinlik şekilleri ile ilgili bilgilendirecek ve bitkileri doğadan kendi ellerinizle toplayıp kurutmaya sizi davet edecektir. Bunun yanı sıra da sürekli olarak şifalı bitki çayları ile birinin kendini tedavi edebilmesinin ayrıntı kısmı ve sınırları ile ilgili sizleri uyaracaktır. Bitki çayları ve tentür leri etkili ve zararsız ilaçlardır. Ama mühim hastalıklarda fakat, bir uzmanın uyguladığı tedaviye eşlik edebilir yahut onu destekleyebilir.

Şifalı bitkilerle ilgilenmek isteyen birinin, bitkinin yapısı, organları ve bu organların işlevleri ile ilgili bazı temel bilgilere sahip olması gerekir. Bir bitkinin çeşitli organları, birbirine benzemeyen çeşitli etken maddeler içerir. Şifalı bitkilerle tedavi alanında bu organlar, bitkisel droglar olarak tanımlanır. Yaygınlıkla kullanılan organ, glikozitler ve alkaloitler içeren yapraklardır. Kök ve yapraklar içinde taşıma işlevi üstlenen bir yol olarak da tanımlanabilecek saplar ise genelde kullanılmaz ama bu kural, bazı bitkilerde değişebilir. Yani, bazı bitkilerin sapları da etken madde içerebilir. Aynı biçimde, bazı ağaçların kabukları da etken madde yönünden zengindir. Yeraltındaki, adeta depo görevi üstlenen sürgünler, şekillerine göre; köksap, yumru, kök yahut soğan adları ile tanımlanır. Kökler, topraktan emdikleri su ve madensel tuzları yapraklara gönderirler. Genelde şeker, arada bir vitaminler ve alkaloitler depolarlar. Çiçek ve meyve, bitkinin soyunun devamının sağlanması görevini üstlenmişlerdir. Genelde içerdikleri etkin maddeler sebebiyle, şifalı bitkilerle tedavi alanında mühim yere sahiptirler. Toplanmayan çiçek meyve oluşturur. Bitki tohumu, bitkinin gelişme aşamasında gerekli olan etken maddelerin özünü içeren bir depodur. Çiçeksiz bodur bitkiler ise, çiçek tozu (polen) benzeri, sarımsı tozlar üretirler.

Bu kitapta, hiçbir yan etki yapıcı yahut zehirleyici madde içermeyen, genelde tanınan şifalı bitkiler ve onların tedavi edici özellikleri tanıtılmaya çalışılacaktır. Bu kitaptaki bilgilerle, kendiniz için yararlı bulunacağına inandığınız reçeteleri gönül rahatlığı içinde uygulayabilirsiniz. Bazı zaman olumlu yanıt alamamanız da söz konusu olabilir. Ama, önerilen reçeteleri uygun biçimde ve dozajlarda uyguladığınızda, kötü bir sonuçla karşılaşmayacağınıza kesinlikle inanabilirsiniz. Değerli okurlarımız, şifalı bitkilerin tedavi edici gücüne inanabilir ve hatta onlarla başarılı sonuçlar elde etmiş de olabilirsiniz. Ama sağlığınıza gerçekten değer veriyorsanız, özellikle, mühim sonuçlara yol açabilecek hastalıklarda doktora görünmeyi ihmal etmeyiniz! Basit bir hastalık sandığınız belirtiler, yaşamsal önemde bir hastalığın ön belirtileri olabilir! Hastalıkların teşhisi ve nasıl tedavi edileceği yalnızca uzman tıp doktorlarınca gerçekleştirilebilir! Lütfen bu konuyu gözardı etmeyiniz ve sağlıkla alakalı ilk önceliğin, her zaman için uzman tıp hekimlerinde olduğunu biliniz. Şifalı bitkilerin tedavi edici gücünden, basit hastalıklarınızı geçiştirmek için yararlanın. Önemli hastalıkların tıbbi nasıl tedavi edileceği sırasında da, doktorunuzun onayını almak kaydıyla, bu tedaviye şifalı bitkilerle destek verebilirsiniz. Ama, çok iyi tanımadığınız bitkilerle kendinizi tedavi etmeye hiçbir zaman kalkışmayınız! Doğada her hastalığa çare olabilecek birden fazla sayıda şifalı bitki mevcuttur ama bu bitkileri, gereğince kullanabilmek için bilimsel eğitime de kesinlikle gerek mevcuttur!

Nil Peri Gökçe – Doğanın Mucizesi Şifalı Bitkiler PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu