Müzik Kitapları

Niyazi Sayın’ın Taksimlerinde İcrayı Oluşturan Elemanların Transkripsiyonu PDF indir

Niyazi Sayın’ın Taksimlerinde İcrayı Oluşturan Elemanların Transkripsiyonu PDF indir, e-kitap sitemizde Niyazi Sayın’ın Taksimlerinde İcrayı Oluşturan Elemanların Transkripsiyonu kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ahmet İslam Toz tarafından kaleme alınan Niyazi Sayın’ın Taksimlerinde İcrayı Oluşturan Elemanların Transkripsiyonu kitabı 148 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Niyazi Sayın’ın Taksimlerinde İcrayı Oluşturan Elemanların Transkripsiyonu kitabını 9786054518661 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Niyazi Sayın’ın Taksimlerinde İcrayı Oluşturan Elemanların Transkripsiyonu kitap özeti, Niyazi Sayın’ın Taksimlerinde İcrayı Oluşturan Elemanların Transkripsiyonu pdf oku, Niyazi Sayın’ın Taksimlerinde İcrayı Oluşturan Elemanların Transkripsiyonu yandex, Ahmet İslam Toz e-kitap pdf, Niyazi Sayın’ın Taksimlerinde İcrayı Oluşturan Elemanların Transkripsiyonu PDF Drive, Niyazi Sayın’ın Taksimlerinde İcrayı Oluşturan Elemanların Transkripsiyonu Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Niyazi Sayın’ın Taksimlerinde İcrayı Oluşturan Elemanların Transkripsiyonu PDF Oku

Niyazi Sayın’ın Taksimlerinde İcrayı Oluşturan Elemanların Transkripsiyonu Kısa Özet

Elinizdeki çalışma Neyin İcra Bilhassari ve Enstrümantasyonu adlı çalışmanın ilk bölümüdür. Bu ilk kitap Neyzen Niyazi Sayın’ın bazı taksim ve sololarının icrada kullanılan tüm süsleme işaretleri ile notaya alınmasından oluşmuştur. Bilindiği gibi “taksim“ Türk musikisindeki çalgıların teknik özellik ve ahenklerini sergiledikleri formdur. Burada amaç Niyazi Sayın’ın ney ekolündeki icra üslûbunu oluşturan elemanların yazı ile belirtilebilmesi, yaşanan tüm detay ve icra ayrıntı kısmının ney öğrenimine bilinçli bir biçimde (ve sırasıyla) yansıtılmasıdır.

Neyzen Niyazi Sayın’ın birden fazla neyzen ve sâzendenin müzikal gelişiminde mühim rol oynayan taksimlerinin ayrıntı kısmı ile notaya alınmasının bir başka sebebi ise, taksim beste formu, Türk musikisinde makam seyri, kişiliğistik perdelerin seçimi, taksimlerde melodik istif ve melodik hattın icrasındaki süslemeler gibi konulardaki en doğru görsel kaynağı oluşturabilmektir.
*Sadâ* albümü dinlenirken takip edilip incelenmesi gereken bu çalışma Kutbin Nây’ın yüksek sanatını gözler önüne getiren bir icra atlası olarak hazırlanmıştır.

The book you are holding is the first volume of a project titled “Niyazi Sayın: A Detailed Transcription of his Taksims.“ This first book consists of certain taksims and solos by Neyzen Niyazi Sayın, notated with all ornaments indicated in detail. The taksim is a Turkish instrumental musical form that displays all the technical and tonal featurs of the instrument in question. The goal of this work is to assist the student of the ney by clarifying, through notation, the elements that form the Niyazi Sayın school of ney performance, and presenting all the details and performance characteristics in a well thought out, orderly manner.

Another reason for the detailed notation of Neyzen Niyazi Sayın’s taksims, which have played an important role in the musical development of many neyzens and other instrumentalists, is to create the most accurate visual resource concerning the courses, characteristic choice of notes, melodic stacking and ornamentation of the taksim form in Turkish music.
I have prepared this book, which should be studied and followed closely while listening to the album “Sadâ,“ as a visual atlas to the extraordinary artistic skill of this legendary neyzen.

Niyazi Sayın’ın Taksimlerinde İcrayı Oluşturan Elemanların Transkripsiyonu PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu