Müzik Kitapları

Notadoku PDF indir

Notadoku PDF indir, e-kitap sitemizde Notadoku kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ferhat Devecioğlu tarafından kaleme alınan Notadoku kitabı 272 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Notadoku kitabını 9786257702263 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Notadoku kitap özeti, Notadoku pdf oku, Notadoku yandex, Ferhat Devecioğlu e-kitap pdf, Notadoku PDF Drive, Notadoku Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Notadoku PDF Oku

Notadoku Kısa Özet

*Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmenlere dayalıdır*
(Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK).
Başöğretmenimizin bu düşünceleri ışığında, bu kitabın, eğitime bir nebze olsun katkı sağlayacağı inancındayım. Bu itibarla nâçizâne hazırlamış olduğum bu kitabı, başta tüm öğrencilerimize ve eğitimcilerimize armağan ederim.
Müzik, insan yaşamının genelinde mevcut durumdadır. Müzik, bireylerin iç dünyasını zenginleştiren ve ona anlam katabilen bir olgudur. Bu olgu, her bireyde farklı etkiler ve izlenimler oluşturur. Çünkü bireyler, bünyelerinde, değişik zaman aralıklarında farklı duyguları barındırabilmektedir. Eğitim sürecinde de öğrencilerin farklı kişilik ayrıntı kısmına ve algı düzeyine sahip olduğu düşünüldüğünde eğitim faaliyetinin çeşitli evrelerine müziğin dâhil edilmesi şüphesiz eğitimde niteliği artıracaktır.
Bu kitap, müzik dersi öğretim programına uygun bir biçimde hazırlanmıştır. İçerik olarak müzik ve zekâ oyunları etkileşimiyle disiplinlerarası öğretim yaklaşımı modeli ve yapılandırmacı eğitim anlayışı çerçevesinde oluşturulmuştur.
Ayrıca bu kitap, öğrenci merkezli bir çalışma olup, anlaşılırlığa katkı sağlaması için bölüm ve konu başlıklarında özel numaralandırma şekili, görsellik ve özellikle de genel öğrenci düzeyine uygun bir üslûp kullanılarak hazırlanmıştır.
Sudoku, dünya çapında güncelliği sürdürmekte olan ve hızla artış gösteren bir zekâ oyunu türüdür. Sudoku adlı zekâ oyununun bir çok alanla alakalı çeşitlendirmeleri yapılmıştır. Bu itibarla bu zekâ oyununa müzik alanını da ekleme, uyarlama düşüncesi doğmuştur. Bu doğrultuda zekâ oyunları ve müzik dersiyle disiplinlerarası çalışma uygulayarak özgün bir zekâ oyunu bir araya getirdik. Bu zekâ oyununa, müzikle alakalı olması yönünden *Notadoku* adını koymayı uygun bulduk . Notadoku, tamamen müzik dersi içerikli olarak hazırlanmıştır. Bu zekâ oyununun temel kazanımı, temel müzik yazısı ve ögelerinden birisi olan notalardır.

Kitap, 6 bölümden buluşmaktedir. 1`inci bölümde, zekâ ve akıl yürütme oyunları ile ilgili bilgilendirme ve örneklere yer verilmiştir. 2`nci bölümde, müzik, müzik eğitimi ve öğretimi ile ilgili bilgilendirmeler sunulmuştur. 3`üncü bölümde, müzik tarihi, temel müzik yazısı ve ögelerine yer verilmiştir. 4`üncü bölümde, temel müzik yazı ve ögelerinden notalar ile ilgili ayrıntılı bilgiler, nota eğitimi için çözümlü sorular; *Notadoku Zekâ Oyunu* ile ilgili ayrıntılı bilgiler ile bu zekâ oyununun tanıtımı için ayrıntılı ve tam çözümlü *Notadoku Zekâ Oyunu* verilmiştir. 5`inci bölümde, çeşitli *Notadoku Zekâ Oyunları* sunulmuştur. Kitabımızın 6`ncı bölümünde ise 5`inci bölümde bulunan *Notadoku Zekâ Oyunları*nın çözümleri sunulmuştur.
Bu kitabı, müzik derslerinde mevcut olan heyecana olumlu yönde destek olması, öğrencilere müziği sevdirmesi ve öğrenci algısını geliştirmesi ümidiyle siz okurların beğenisine sunuyorum.
Kitabın, müzik dersi bağlamında tüm eğitimcilere, öğrencilere ve müzikle alakalı tüm bireylere faydalı olmasını dilerim.
Ferhat DEVECİOĞLU

Notadoku PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu