Psikoloji Kitapları

Obsesif – Kompulsif Bozukluk: Bilişsel – Davranışçı Yaklaşım Terapi ve Sık Kullanılan Ölçekler PDF indir

Obsesif – Kompulsif Bozukluk: Bilişsel – Davranışçı Yaklaşım Terapi ve Sık Kullanılan Ölçekler PDF indir, e-kitap sitemizde Obsesif – Kompulsif Bozukluk: Bilişsel – Davranışçı Yaklaşım Terapi ve Sık Kullanılan Ölçekler kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. A. Nuray Karancı tarafından kaleme alınan Obsesif – Kompulsif Bozukluk: Bilişsel – Davranışçı Yaklaşım Terapi ve Sık Kullanılan Ölçekler kitabı 214 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Obsesif – Kompulsif Bozukluk: Bilişsel – Davranışçı Yaklaşım Terapi ve Sık Kullanılan Ölçekler kitabını 9789756761168 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Obsesif – Kompulsif Bozukluk: Bilişsel – Davranışçı Yaklaşım Terapi ve Sık Kullanılan Ölçekler kitap özeti, Obsesif – Kompulsif Bozukluk: Bilişsel – Davranışçı Yaklaşım Terapi ve Sık Kullanılan Ölçekler pdf oku, Obsesif – Kompulsif Bozukluk: Bilişsel – Davranışçı Yaklaşım Terapi ve Sık Kullanılan Ölçekler yandex, A. Nuray Karancı e-kitap pdf, Obsesif – Kompulsif Bozukluk: Bilişsel – Davranışçı Yaklaşım Terapi ve Sık Kullanılan Ölçekler PDF Drive, Obsesif – Kompulsif Bozukluk: Bilişsel – Davranışçı Yaklaşım Terapi ve Sık Kullanılan Ölçekler Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Obsesif – Kompulsif Bozukluk: Bilişsel – Davranışçı Yaklaşım Terapi ve Sık Kullanılan Ölçekler PDF Oku

Obsesif – Kompulsif Bozukluk: Bilişsel – Davranışçı Yaklaşım Terapi ve Sık Kullanılan Ölçekler Kısa Özet

Son senelerda Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB) ile ilgili hastalığın fenomoloji ve etiyolojine göre yapılan araştırmalar göstermiştir ki; OKB tedaviye bi hayli iyi yanıt veren bir pataloji türüdür. Hastalığın ana kaynağı olan işlevsel olmayan inanç ve düşüncelerin bilişsel modellere dayanarak nasıl tedavi edileceği hususunda bi hayli yol kat edilmiştir. Bu bağlamda ruh sağlığı alanında çalışan uzman kişilerın da ilgisini çekmiştir. Dolayısıyla OKB’nin etiyolojisi, değerlendirme araçları ve bilişsel davranışçı tedavi yaklaşımlarının buluştuği kitap iç bölümden buluşmaktedir. Kitabın ilk bölümünde Prof.Dr. David Clark’ın OKB ile ilgiliki değerlendirme süreci ve psikoterapisine yönelik eğitim malzemeleri bulunmaktadır. İkinci bölümde ise Türkçeye bir araya getirilen OKB ile alakalı güncel ölçekler ve ülkemizdeki araştırmacılarca yapılan Social Science Citation Index gibi platformlarda geçerliliği olan çalışmaların kaynakça listesi bulunmaktadır. Son bölümü OKB ‘ye dair güncel araştırma emsallari ve yayın derlemelerinden bir araya gelen eser ruh sağlığı uzman kişilerına OKB ve bilişsel davranışçı metotlarla hastalığın nasıl tedavi edileceği hususunda ışık tutmaktadır.

Obsesif – Kompulsif Bozukluk: Bilişsel – Davranışçı Yaklaşım Terapi ve Sık Kullanılan Ölçekler PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu