Psikoloji Kitapları

Öfkenin Tutsağı Olma PDF indir

Öfkenin Tutsağı Olma PDF indir, e-kitap sitemizde Öfkenin Tutsağı Olma kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Zeynep Karataş tarafından kaleme alınan Öfkenin Tutsağı Olma kitabı 168 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Öfkenin Tutsağı Olma kitabını 9786257052634 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Öfkenin Tutsağı Olma kitap özeti, Öfkenin Tutsağı Olma pdf oku, Öfkenin Tutsağı Olma yandex, Zeynep Karataş e-kitap pdf, Öfkenin Tutsağı Olma PDF Drive, Öfkenin Tutsağı Olma Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Öfkenin Tutsağı Olma PDF Oku

Öfkenin Tutsağı Olma Kısa Özet

İnsan yaşamında bütün duygular gibi öfke de mühim bir duygudur. İnsani ve bi hayli sağlıklı bir duygu olan öfke, sağlıklı ve kontrollü meydana geldiğinda bizi koruyucu işlev görebildiği gibi geliştirici işlev de görebilir. Sağlıksız yaşanan ve kontrollü olmayan yani tutsak olunan öfke ise bireyi alaşağı eder ve poblemleri işin içinden çıkılmaz bir hâle getirerek daha da büyütür.

Bu kitap günlük yaşamda farklı zamanlarda tutsağı olduğumuz öfkenin daha sağlıklı ve kontrollü yaşanması üzerine yazılmıştır. Kitap 14 bölümden buluşmaktedir. Öfke her bölümde farklı boyutlarda ele alınmıştır. Kitapta birinci bölümden bu yana önce öfkeye bir giriş yapılmış, öfkenin nedenleri ele alınmış, öfkenin kuramsal temellerine bakılmış, öfkenin ne olup olmadığına değinilmiş, öfkenin ne işe yaradığı, bireyler üzerindeki etkisi ele alınmış, öfke ile başa çıkılıp çıkılamayacağı üzerinde durulmuş, öfke kontrol metotları ve birtakım öneriler sıralanmıştır. Son bölümlerde ise anne-babalara öneriler, duyguların önemi, iyimserlik ve mutluluk için son sözler ve öfkeye mektuplar yer almıştır.

Kitapta yukarıda sıralanan bölümlerden de anlaşılabileceği gibi öfke ayrıntılı ele alınarak hem öfkeyi sağlıksız yaşayan bireylere hem de anne-babalara bazı öneriler sunulmuştur. Öfkenin kuramsal temellerine ise okuyucuyu sıkmadan değinilmeye çalışılmıştır. Bu kitap, toplumun bir parçası olan ve sosyal ortam içinde bulunan bütün bireylere özellikle anne-babalara bunun bunun yanında akademisyenlere ve alan uzman kişilerına tavsiye edilebilir. Zaman zaman bilimsel, farklı zamanlarda günlük bir dille yazıldığından okuyucuyu yormayacağı kanısına varılmaktadır.

Kitabın okuyucuya yararlı olması dileğimle…

Öfkenin Tutsağı Olma PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu