Edebiyat Kitapları

Öğrenci Kız PDF indir

Öğrenci Kız PDF indir, e-kitap sitemizde Öğrenci Kız kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Osamu Dazai tarafından kaleme alınan Öğrenci Kız kitabı 64 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Öğrenci Kız kitabını 9786258401462 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Öğrenci Kız kitap özeti, Öğrenci Kız pdf oku, Öğrenci Kız yandex, Osamu Dazai e-kitap pdf, Öğrenci Kız PDF Drive, Öğrenci Kız Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Öğrenci Kız PDF Oku

Öğrenci Kız Kısa Özet

“… İyi geceler. Ben prensi olmayan bir Külkedisi’yim. Tokyo’nun neresinde olduğumu biliyor musunuz? Beni bir daha görmeyeceksiniz.”

Yirminci yüzyıl Japon edebiyatının ileri gelen yazarlarından, sıradışı yaşamıyla da ünlü Osamu Dazai, savaş sonrası Japonya’sının edebiyat çevrelerince tanınmasını sağlayan, kaleme aldığı ilk eserlerden Öğrenci Kız’da Tokyo’nun banliyösünde yaşayan bir genç kızın on iki saatini ironik ve hünerli bir üslupla kaleme alıyor.

İsimsiz genç kızın, nefret ettiği sabahlardan birine gözlerini açmasıyla başlayıp gece yatağa yattığı anda biten kısa romanda Dazai, artık yitmiş bir dönemin yaygın toplumsal normlarına karşı bireyin duyduğu huzursuzluğu, gençliğin ilk buhranları ve asiliğiyle birleştiriyor. 

Öğrenci Kız, Dazai’nin sonraki çoğu eserinde yer bulacak aykırı kişiliklerin ilk emsallarinden birini görmeyi ve yazarın zihninin derinliklerine yakında zamandan bakmayı sağlayacak bir klasik.

Öğrenci Kız PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu