PDF İndir

Okulsuz Toplum PDF indir

Okulsuz Toplum PDF indir, e-kitap sitemizde Okulsuz Toplum kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ivan Illich tarafından kaleme alınan Okulsuz Toplum kitabı 141 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Okulsuz Toplum kitabını 9786052199398 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Okulsuz Toplum kitap özeti, Okulsuz Toplum pdf oku, Okulsuz Toplum yandex, Ivan Illich e-kitap pdf, Okulsuz Toplum PDF Drive, Okulsuz Toplum Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Okulsuz Toplum PDF Oku

Okulsuz Toplum Kısa Özet

Okullaştırma, eğitimle aynı anlama mı gelmektedir? Kesinlikle hayır. Herkes günbegün bir şeyler öğrenmektedir. Dürüst olmak gerekirse, çoğumuz, yaşamımızda okullaşmanın doğrudan ve derin bir etkiden son derece yoksun olduğunu görürüz. Bu durumda iki soru ortaya çıkmaktadır: Her toplumda okullaşmaya bu derece büyük bir önem ve prestij kazandıran nedir? Eğitimin işlevi bir şüphe içeriyorsa, okullaşma gerçekte ne anlama gelmektedir?

Ivan Illıch, bu eserinde okulun, statükonun muhafaza edilmesina vesile olan araçlardan biri olduğundan dolayı bu prestije sahip olduğu yolundaki tezini ispatlamaya çalışmaktadır. Ona göre şimdilerdeki okullar eğitim yönünden etkisiz olduğu kadar, bölücü bir nitelik de taşımaktadır.

Okulsuz Toplum PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu