Teknoloji Kitapları

Olağanüstü Matematik PDF indir

Olağanüstü Matematik PDF indir, e-kitap sitemizde Olağanüstü Matematik kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Anna Weltman tarafından kaleme alınan Olağanüstü Matematik kitabı 232 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Olağanüstü Matematik kitabını 9786257303620 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Olağanüstü Matematik kitap özeti, Olağanüstü Matematik pdf oku, Olağanüstü Matematik yandex, Anna Weltman e-kitap pdf, Olağanüstü Matematik PDF Drive, Olağanüstü Matematik Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Olağanüstü Matematik PDF Oku

Olağanüstü Matematik Kısa Özet

Antik metinleri çözmeye çalışan arkeologlar. Bir salgın hastalığın tüm dünyaya yayılıp pandemiye dönüşmesini engellemeye çalışan uzman kişiler. Kendilerini dışlamaya çalışan bir toplumda oy hakkı mücadelesi veren Afro-Amerikanlar. Ve mutfak masasında bulmaca çözen bir aile.

Bu sayılanların pek ortak noktası varmış gibi durmasa da, hakikat öyle değil. Hepsi, çok yönlü zorluklarla yüz yüze ve poblemlerinı çözmek için de matematiğe ihtiyaç duyuyorlar. Yazar ve eğitimci olan Anna Weltman, bu kitapta matematiğin gücünün sınırlarının nerelere ulaşabileceğini gösteriyor ve bizlere matematiğin bilimden politikaya, tarihten eğitime, sanattan sağlığa birden fazla alanda nasıl uygulanabileceğini açıklıyor. Weltman aracılığıyla matematiğin bizi savaştan ve salgın hastalıklardan nasıl koruduğunu, dünyayı daha adil bir yer haline getirmek için nasıl da işe yaradığını öğreniyoruz.

Hem tarihi olaylardan hem de güncel örneklerden yararlanan yazar, matematiksel düşüncenin karmaşık izlerini takip ederken, küresel problemlere ve bir bütün olarak insanlığın ortak mirasına büyüleyici bir bakış açısıyla bakmamızı sağlıyor. Bu kitap, müthiş bir kitap!

Olağanüstü Matematik PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu