Teknoloji Kitapları

Ölçme Bilgisi – Topoğrafya PDF indir

Ölçme Bilgisi – Topoğrafya PDF indir, e-kitap sitemizde Ölçme Bilgisi – Topoğrafya kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Sebahattin Bektaş tarafından kaleme alınan Ölçme Bilgisi – Topoğrafya kitabı 308 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Ölçme Bilgisi – Topoğrafya kitabını 9786254064395 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Ölçme Bilgisi – Topoğrafya kitap özeti, Ölçme Bilgisi – Topoğrafya pdf oku, Ölçme Bilgisi – Topoğrafya yandex, Sebahattin Bektaş e-kitap pdf, Ölçme Bilgisi – Topoğrafya PDF Drive, Ölçme Bilgisi – Topoğrafya Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Ölçme Bilgisi – Topoğrafya PDF Oku

Ölçme Bilgisi – Topoğrafya Kısa Özet

Ölçme Bilgisi Topografya Bu kitap, Üniversitelerin Mühendislik Fakültelerinin Harita (Geomatik), İnşaat Mühendisliği Bölümlerinde, Meslek Yüksekokullarının Harita-Kadastro ve İnşaat programlarında gösterilen Ölçme Bilgisi (Topoğrafya) – Arazi Ölçmeleri adları altında okutulan derslere yönelik olarak hazırlanmıştır. Son senelerda bilgisayar teknolojisinde ve ölçme cihazlarındeki gelişmeler jeodezide çığır açmıştır. Bilhassa GNSS teknolojisi aracılığıyla yüksek doğruluk ve hızda, noktaların direkt konumları belirlenebilmektedir.

Önceleri hesaplamalardaki kuvvetlikler sebebiyle yeğlenen grafik ve hemen hemen çözümler, bilgisayarın sağladığı geniş, bi hayli hızlı ve doğru işlem yapma kabiliyetlerinden dolayı yerlerini kesin çözüm metotlarıne bırakmıştır. Böylelikle jeodezik hesaplamalar gerçeğe daha yakın bir biçimde yapılabilmektedir.

Kitapta ayrıntılarda kaybolmamak ve kitabın hacmini gereksiz yere büyütmemek için genelde teoremlerin ispatlanmasından kaçınılmıştır. Piyasadaki birden fazla Ölçme Bilgisi kitabında bulunmayan pratik kısa yollara kitapta yer verilmiştir. Hesaplamalara ilişkin genel bilgiler verildikten sonra konuyla alakalı olarak bol sayısal örnek ve çözümleri verilmiştir.

Ölçme Bilgisi – Topoğrafya PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu