Korku Kitapları

ÖLÜM KORKUSUNU YENMEK PDF indir

ÖLÜM KORKUSUNU YENMEK PDF indir, e-kitap sitemizde ÖLÜM KORKUSUNU YENMEK kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Irvin D. Yalom tarafından kaleme alınan ÖLÜM KORKUSUNU YENMEK kitabı 104 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. ÖLÜM KORKUSUNU YENMEK kitabını 9786052993095 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. ÖLÜM KORKUSUNU YENMEK kitap özeti, ÖLÜM KORKUSUNU YENMEK pdf oku, ÖLÜM KORKUSUNU YENMEK yandex, Irvin D. Yalom e-kitap pdf, ÖLÜM KORKUSUNU YENMEK PDF Drive, ÖLÜM KORKUSUNU YENMEK Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

ÖLÜM KORKUSUNU YENMEK PDF Oku

ÖLÜM KORKUSUNU YENMEK Kısa Özet

 *Bir şeyler oluyor… 
Geçmişim durmadan aklıma geliyor… 
İkili yaşamım, gece ve gündüz, hepsi birbirine giriyor. 
Konuşmamız gerek.*

Yalom kalbi kırıkları iyileştiren bir psikiyatrist, Robert Berger ise kalp cerrahıdır. Tıp fakültesinde birlikte okuyan ve birbirlerini çok seven iki arkadaş, mezuniyetlerinin ellinci yıl dönümünde Berger’in isteği üzerine sessiz bir köşeye çekilir. Farklı mekanlarda yetişseler de Yahudi Soykırımı onların senelerdır konuşmaktan kaçındıkları ortak geçmişleridir. Artık yetmişlerinin sonlarına ulaşan Yalom ve Berger için dile getirilmemiş acılarla yüzleşme vakti gelmiştir.

Macaristan’daki Yahudi Soykırımı’ndan sahte Hristiyan kimliğiyle sağ çıkan Berger, yakınlarını kaybetmenin ve katledilen insanlara yardım edememenin yol açtığu duyguları yaşamı boyunca tehlikeyle iç içe yaşayarak, onu kontrol altında tutmaya çalışarak ve kendini hayat kurtarmaya adayarak bastırmıştır. Lakin iş için gittiği Venezuela’da burun buruna geldiği tehlike, acılarını tetikleyerek bir kâbus görmesine yol açar. İki yakın arkadaşın içindeki uzun sessizliğin sonu da işte bu kâbus olmuştur.

Yalom, yaşadığını hissetmek için yalnızca çarpan bir insan kalbini avuçlarında tutmaya ihtiyaç duyan bir adamın anılarını bizlerle paylaşıyor. Yazarın geçmişine de kısa bir bakış niteliğinde olan Ölüm Korkusunu Yenmek, bir bastırma, yüzleşme ve iyileşme hikâyesi.

 *Yalom nadir görülen bir kombinasyona sahip; hem bir sanatçı hem de coşkulu bir bilim insanı.* 

San Francisco Chronicle 

ÖLÜM KORKUSUNU YENMEK PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu