Felsefe Kitapları

Ölüme Götüren Hastalık PDF indir

Ölüme Götüren Hastalık PDF indir, e-kitap sitemizde Ölüme Götüren Hastalık kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Soren Kierkegaard tarafından kaleme alınan Ölüme Götüren Hastalık kitabı 170 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Ölüme Götüren Hastalık kitabını 9786254491245 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Ölüme Götüren Hastalık kitap özeti, Ölüme Götüren Hastalık pdf oku, Ölüme Götüren Hastalık yandex, Soren Kierkegaard e-kitap pdf, Ölüme Götüren Hastalık PDF Drive, Ölüme Götüren Hastalık Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Ölüme Götüren Hastalık PDF Oku

Ölüme Götüren Hastalık Kısa Özet

*Umutsuzluk bir meziyet midir yoksa bir kusur mudur? Salt diyalektik anlamda her ikisidir. Eğer umutsuzluk düşüncesi soyut olarak, herhangi bir umutsuzluk akla gelmeksizin düşünülmek istenirse, şöyle denebilir: O muazzam bir üstünlüktür. Bu hastalık olasılığı insanın hayvan karşısındaki üstünlüğüdür ve bu üstünlük ona iki ayak üzerinde dik yürümekten bambaşka bir nitelik sağlar; zira sonsuz dimdikliğe yahut yüceliğe, insanın tin olduğuna delalet eder. Bu hastalık olasılığı insanın hayvan karşısındaki üstünlüğüdür: Bu hastalığın farkında olmak Hıristiyanın doğal insan karşısındaki üstünlüğüdür; bu hastalıktan şifa bulmak Hıristiyanın yüce kutluluğudur.*

Kierkegaard’ın 1849 senesinde kaleme aldığı, Anti-Climacus müstear adıyla yayımlanan Ölüme Götüren Hastalık’ta umutsuzluk kavramı irdelenir. Kierkegaard’a göre ölüme götüren hastalık umutsuzluktur.

Ölüme Götüren Hastalık PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu