Teknoloji Kitapları

Ombudsman Teorisi ve Karşılaştırmalı Ülke Uygulamaları PDF indir

Ombudsman Teorisi ve Karşılaştırmalı Ülke Uygulamaları PDF indir, e-kitap sitemizde Ombudsman Teorisi ve Karşılaştırmalı Ülke Uygulamaları kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Kadir Caner Doğan tarafından kaleme alınan Ombudsman Teorisi ve Karşılaştırmalı Ülke Uygulamaları kitabı 420 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Ombudsman Teorisi ve Karşılaştırmalı Ülke Uygulamaları kitabını 9786258373325 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Ombudsman Teorisi ve Karşılaştırmalı Ülke Uygulamaları kitap özeti, Ombudsman Teorisi ve Karşılaştırmalı Ülke Uygulamaları pdf oku, Ombudsman Teorisi ve Karşılaştırmalı Ülke Uygulamaları yandex, Kadir Caner Doğan e-kitap pdf, Ombudsman Teorisi ve Karşılaştırmalı Ülke Uygulamaları PDF Drive, Ombudsman Teorisi ve Karşılaştırmalı Ülke Uygulamaları Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Ombudsman Teorisi ve Karşılaştırmalı Ülke Uygulamaları PDF Oku

Ombudsman Teorisi ve Karşılaştırmalı Ülke Uygulamaları Kısa Özet

Bu kitap, karşı karşıya geldirmalı bir perspektifle dünyanın tüm kıtalarından belirli nitelik ve ayrıntı kısmına göre seçilmiş ülke ombudsmanlarını konu edinmektedir. Ülke ombudsmanları ele alınırken, ombudsmanlar yapısal-kurumsal ve işlevsel yönlerine bağlı olarak belirli kriterlere göre karşı karşıya geldirılmıştır. Kitapta, özgün bir biçimde ombudsman teorisinin analizine dair bölümlere de yer verilmiştir.
Kitap, editörlü bir eser olarak farklı üniversitelerden bir çok akademisyenin bölüm katkıları ile hazırlanmıştır. Ayrıca kitapta dünyanın tüm kıtalarından 16 farklı ülkenin ombudsman emsallari incelenmiştir. Bu durum çalışmaya özgün bir kimlik de kazandırmaktadır. Nitekim Türk kamu yönetimi literatüründe ilk defa bir kitap, bütüncül ve kapsamlı olarak dünya çapında farklı ombudsman incelemelerini karşı karşıya geldirmalı olarak ele almaktadır.
Kitapta, ülke ombudsman emsallari ele alınırken, İngilizce ve Türkçe olarak bilimsel kitaplar ve makaleler, konferans bildirileri, bilimsel nitelikteki raporlar, ülke ombudsmanlarının resmi rapor, yayın ve bültenlerinden yararlanılmıştır.

Ombudsman Teorisi ve Karşılaştırmalı Ülke Uygulamaları PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu