Hukuk Kitapları

Ön Ödemeli Konut Satış Sözleşmesi PDF indir

Ön Ödemeli Konut Satış Sözleşmesi PDF indir, e-kitap sitemizde Ön Ödemeli Konut Satış Sözleşmesi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Hanife Emine Kara tarafından kaleme alınan Ön Ödemeli Konut Satış Sözleşmesi kitabı 136 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Ön Ödemeli Konut Satış Sözleşmesi kitabını 9789750257544 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Ön Ödemeli Konut Satış Sözleşmesi kitap özeti, Ön Ödemeli Konut Satış Sözleşmesi pdf oku, Ön Ödemeli Konut Satış Sözleşmesi yandex, Hanife Emine Kara e-kitap pdf, Ön Ödemeli Konut Satış Sözleşmesi PDF Drive, Ön Ödemeli Konut Satış Sözleşmesi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Ön Ödemeli Konut Satış Sözleşmesi PDF Oku

Ön Ödemeli Konut Satış Sözleşmesi Kısa Özet

Son senelerda hızla büyüyen ve gelişen inşaat sektörü, bu sektörde bulunan tüketicilerin ve yaşadıkları poblemlerin da aynı hızla artması sonucunu doğurmuştur. Gelinen etapta, 28 Mayıs 2014 tarihinde yürürlüğe giren Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 27 Kasım 2014 tarihli Ön Ödemeli Konut Satışları Hakkında Yönetmelik kapsamı içinde ‘Ön Ödemeli Konut Satış Sözleşmesi` Türk hukuk sisteminde ilk defa düzenlenerek, tüketicilerin özel hükümler yoluyla muhafaza edilmesi amaçlanmıştır.

Sektör için son derece mühim olan Ön Ödemeli Konut Satış Sözleşmeleri, konu ile ilgiliki hukuki incelemelerin sınırlı sayıda olması sebebiyle, gerek sektörle alakalı hukukçular, gerekse sektörün süjeleri derinlemesine bir incelemeden uzak kalmıştır.

Bu çalışma kapsamı içinde konu tüm yönleriyle mercek altına alınarak, gerek hukukçular gerekse de sektör için faydalı olması amaçlanmıştır. Bu doğrultuda; çalışmada ön ödemeli konut satış anlaşmasi, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve akabinde yayına giren Ön Ödemeli Konut Satışları Hakkında Yönetmelik ile birlikte ele alınarak, özellikle uygulamada çokça karşılaşılan sorunlar ve Yargıtay kararları ışığında incelemeye sunulmuştur.

Konu Başlıkları
Ön Ödemeli Konut Satışı
Sözleşmenin Tanımı, Hukuki Niteliği, Tarafları ve Şekli
Sözleşmenin Zorunlu İçeriği
Tarafların Hak ve Yükümlükleri
Sözleşmeden Cayma ve Dönme Hakkı
Satıcının Teminat Sağlama Yükümlülüğü
Uyuşmazlıkların Çözüm Yolları

Ön Ödemeli Konut Satış Sözleşmesi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu