Dini Kitaplar

Ona Yolculuk PDF indir

Ona Yolculuk PDF indir, e-kitap sitemizde Ona Yolculuk kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Turgay Aldemir tarafından kaleme alınan Ona Yolculuk kitabı 128 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Ona Yolculuk kitabını 9786056343339 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Ona Yolculuk kitap özeti, Ona Yolculuk pdf oku, Ona Yolculuk yandex, Turgay Aldemir e-kitap pdf, Ona Yolculuk PDF Drive, Ona Yolculuk Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Ona Yolculuk PDF Oku

Ona Yolculuk Kısa Özet

Bin dört yüzyıl önce,yüreği kuraklaşmış bir toplumun üzerine sağanak bir yağmur başladı. Bu yağmur adalet, ahlak, şefkat, merhamet ve özgürlük yağmuruydu.

Bir tarafta insana uygulanan eziyet doruk noktaya ulaşırken,bir tarafta da insana verilecek değerin en güzel ifadesi onun yaşantısında hayat buluyordu.O, cesareti ve zekasıyla içinde yaşadığı toplumun gönlüni fethetmiş, hoşgörüsüyle yüreklere taht kurmuştu. Kadıının ve kız çocuklarnın hakir görüldüğü bir zamanda aile yaşamında onlara verdiği kıymet ve gösterdiği nezaketle, önderliğin en güzel emsallarini sergilemişti.

O, yaşadığı toplumun bağrından filizlenen bir değerdi. Onun ticareti güvenle yoğrulmuştu. Bu güven cömertliği ve alçak gönüllülüğü ile komşuluğunda da kendini göstermişti. Çünkü o komşusu açken kendisi asla tok yatmazdı. O, kulluğu yaşamının merkezine koymuştu. O, geceleri kıyama gündüzleri de sıyama(oruca) önem verirdi. Salih amelleri yaşamın her alanını kuşatmıştı. Ameli yaşamı da bir bütünlük ve hayatla uyumluluk içindeydi.

Ona Yolculuk PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu