Çocuk Kitapları

Ormanın Kalbindeki Çocuk PDF indir

Ormanın Kalbindeki Çocuk PDF indir, e-kitap sitemizde Ormanın Kalbindeki Çocuk kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. John Boyne tarafından kaleme alınan Ormanın Kalbindeki Çocuk kitabı 208 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Ormanın Kalbindeki Çocuk kitabını 9786052853085 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Ormanın Kalbindeki Çocuk kitap özeti, Ormanın Kalbindeki Çocuk pdf oku, Ormanın Kalbindeki Çocuk yandex, John Boyne e-kitap pdf, Ormanın Kalbindeki Çocuk PDF Drive, Ormanın Kalbindeki Çocuk Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Ormanın Kalbindeki Çocuk PDF Oku

Ormanın Kalbindeki Çocuk Kısa Özet

Uluslararası çoksatan Çizgili Pijamalı Çocuk’un yazarı John Boyne’dan, masalsı öğelerle bezeli bir hayli etkili bir roman: Ormanın Kalbindeki Çocuk.

Daha önce Nuh Arpasuyu Evden Kaçıyor adıyla yayımlanan ve üç ayrı baskı yapan Ormanın Kalbindeki Çocuk, gözden geçirilmiş yeni baskısıyla edebiyatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Sekiz yaşındaki Nuh, poblemlerindan uzaklaşarak kaçabileceğini düşünür ve yaşadığı ürkütücü gerçekler sebebiyle her şeyi arkasına bırakarak gizlice evini terk eder. Gün ağarmadan yola koyulan Nuh, yürüyerek birkaç köyü geçtikten sonra müthiş özelliklere sahip bir ağaçla karşılaşır. Geç olmadan buranın bir oyuncakçı dükkânı olduğunu keşfeden kahramanımız, bir anda kendini kuklalarla çevrili bir dünya çapında bulur. Konuşan bir saatin, katlar ve odalar arası koşuşturan bir kapının, sürekli olarak hareket halindeki döşemelerin göze çarptığı bu enteresan yer bunun yanı sıra yaşlı bir oyuncak ustasının da evidir.

Nuh, burada yaşayan ustayla kısa bir sürede arkadaş olur. Küçük çocuğun merakla kapağını açtığı bir kutunun içinden çıkan kuklalar, ihtiyar adama unutmaya yüz tuttuğu bir çok enteresan hikâyeyi anımsatır…

Bu ufak çocuk, havuzu kumsala dönüştürebilen, okuldan kaçırıp onu panayıra götüren *müthiş* annesinden neden kaçmaktadır? Nuh’un gerçeklerden uzaklaşmak ve yaşamın acılarını unutmak için atıldığı macera, düşünmekten kendini alıkoyamadığı o korkunç “şey”le yüzleşmesine yol gösterecek mıdır? Oyuncak ustasının kuklalar aracılığıyla anlattığı hikâyelerle kendi yaşamını sorgulayan Nuh evine geri dönecek midir?

Gerçeküstü sürprizlerle donatılmış büyülü bir evrene açılan Ormanın Kalbindeki Çocuk, Pinokyo’ya ve ustası Gepetto’ya saygı duruşunda bulunarak çağdaş bir masala dönüşüyor.

Hayatın kaçınılmaz tek gerçeği üzerine düşündüren bu etkileyici roman okurlarını olağanüstü bir umut yolculuğuna çıkarıyor…

Ormanın Kalbindeki Çocuk PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu