Sağlık Kitapları

Orta Torosların Şifalı Bitkileri – 2 PDF indir

Orta Torosların Şifalı Bitkileri – 2 PDF indir, e-kitap sitemizde Orta Torosların Şifalı Bitkileri – 2 kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Haydar Öztaş tarafından kaleme alınan Orta Torosların Şifalı Bitkileri – 2 kitabı 9786057038623 sayfadan oluşup, kapak olarak yayınlanmıştır. Orta Torosların Şifalı Bitkileri – 2 kitabını Ciltsiz numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Orta Torosların Şifalı Bitkileri – 2 kitap özeti, Orta Torosların Şifalı Bitkileri – 2 pdf oku, Orta Torosların Şifalı Bitkileri – 2 yandex, Haydar Öztaş e-kitap pdf, Orta Torosların Şifalı Bitkileri – 2 PDF Drive, Orta Torosların Şifalı Bitkileri – 2 Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Orta Torosların Şifalı Bitkileri – 2 PDF Oku

Orta Torosların Şifalı Bitkileri – 2 Kısa Özet

Orta çağda modern tıbbın babası olarak anılan İbn-i Sina’nın (Avicenna) yazmış olduğu “Kitabu’ş-Şifa (Şifa Kitabı)” ve “El-Kanun fi’t-Tıb (Tıbbın Kanunu)” Latinceye defalarca çevrilerek Batı üniversitelerinin tıp, eczacılık ve sağlık Bilimleri ile alakalı okullarında ders kitabı olarak, asırlar boyunca okutulmuştur. Bu kitaplarda bulunan geleneksel ve modern tıp bilgileri, eski Mısır ve Hindistan’da da ders kitabı olarak 1700’ lü senelera kadar okutulmuştur. Bilim tarihçilerine göre bu kitapların basımının üzerinden 1.000 yıldan daha uzun bir süre geçmesine rağmen, şimdilerde hala saygı görüyor olması, kitapların bilimsel değerini ispatlamaktadır. Bu kitaplarda 100’ün üzerinde bitkisel kökenli ilaçtan bahsedilmektedir. Okurlara sunulan bu kitabın hazırlanmasının ana amacı, “geleneksel tıpta Orta Toroslarda kullanılan, halk tarafından eskiden beri bilinen, bazı bitkilerin geleneksel ve modern tıpta kullanımlarının incelenmesi” olarak belirlenmiştir.

Kitap bölge bitkilerinin, orijinal profesyonellik boyutunda çekilen, makro fotoğraflarını içermektedir. Bilhassa yabancı bilimsel makaleler esas alınarak hazırlanan kitabın, bitki severlere, tıbbi ve aromatik bitki araştırmacılarına, akademisyenlere, bölge halkına faydalı bulunacağını ümit ediyoruz. Kitap yazarlar tarafından bölge bitkileri ile alakalı önceden yayına giren “Torosların Gizemli Bitkileri, Orta Torosların Şifalı Bitkileri, Orta Torosların Şifalı Dağ çayları ve Kekikleri” kitaplarının devamı niteliğinde olup, kitabın tüm bitki severlere, akademik çalışma yapan araştırmacılara ve herbal ürünlere gönül verenlere faydalı olmasın diliyoruz.

Orta Torosların Şifalı Bitkileri – 2 PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu