Edebiyat Kitapları

Orta Zekalılar Cenneti PDF indir

Orta Zekalılar Cenneti PDF indir, e-kitap sitemizde Orta Zekalılar Cenneti kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Zülfü Livaneli tarafından kaleme alınan Orta Zekalılar Cenneti kitabı 264 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Orta Zekalılar Cenneti kitabını 9789751041630 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Orta Zekalılar Cenneti kitap özeti, Orta Zekalılar Cenneti pdf oku, Orta Zekalılar Cenneti yandex, Zülfü Livaneli e-kitap pdf, Orta Zekalılar Cenneti PDF Drive, Orta Zekalılar Cenneti Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Orta Zekalılar Cenneti PDF Oku

Orta Zekalılar Cenneti Kısa Özet

*Üzerlerinde bir sevgisizlik kabuğu taşıyan orta zekâlılar, toplumdaki saygın yerlerini koruyabilir, bireylerin yaşamları ile ilgili kararlar verebilir, hepimizi yönetebilir…* 

Kimi şiir dizeleri, besteleri ile Türkiye toplumunun söz dağarcığına kalıcı izler bırakmayı başaran usta edebiyatçı Zülfü Livaneli, bu kez, yakında zamandan tanıdığımız bir ifadenin kâşifi olarak karşımıza çıkıyor: Orta Zekâlılar Cenneti.

Orta Zekâlılar Cenneti, ilk yayımlanışının üzerinden geçen onsenelera rağmen *orta zekâlı*ların genişleyen alanını ve yozlaşan toplum değerlerini hâlâ net bir biçimde anlatıyor. İnsan soyunu türlü dertlere sürükleyen muktedir *orta zekâlı*ların hikâyesini bir de Livaneli’nin sürükleyici anlatımından dinliyoruz. 

Zülfü Livaneli, pek balakalı olmasalar da kurnaz ve uyumlu olarak yaşamın her alanına sinen *orta zekâlı*ları, eleştirel bir yolculuğa çıkarıyor. Bu kez kaidelere ve geleneksel kabullenişe direniyor, hesaplaşıyor ve hatta *putları yıkıyor*.

Sanatı güzellik yaratmanın ve kendini ifade etmenin bir şekili olarak gören ünlü sanatçının, düşünme ve paylaşma uğraşına tüm okurlar davetli… Ve tabi ki bu davet, içinde olduğumuz durumun tüm yanlarını açıkça ortaya koyuyor.

Orta Zekalılar Cenneti PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu