Edebiyat Kitapları

Ortanca PDF indir

Ortanca PDF indir, e-kitap sitemizde Ortanca kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Kirsty Applebaum tarafından kaleme alınan Ortanca kitabı 264 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Ortanca kitabını 9786050835526 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Ortanca kitap özeti, Ortanca pdf oku, Ortanca yandex, Kirsty Applebaum e-kitap pdf, Ortanca PDF Drive, Ortanca Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Ortanca PDF Oku

Ortanca Kısa Özet

Waterstones 2020 Çocuk Kitapları Ödülü adayı
2020 CILIP Carnegie Madalyası adayı
The Times Haftanın Çocuk Kitapları seçkisi
 
On bir yaşındaki Maggie, dış dünya çapından bir duvarla ayrılan Fennis Wick`te yaşar. Sınırın ötesinde şiddetli sessiz savaş sürer ve kirli, tehlikeli gezginler dolanır.

En büyük kardeşi Jed saygı duyulan ve özel biridir. Bir kahraman. Küçük kardeşi Trig’i herkes çok sever. Lakin Maggie yalnızca ortancadır, görünmez olan ve geride bırakılan.
 
Sıcak bir Eylül günü, Maggie aç, yardım çığlığı atan bir gezgin olan Una ile tanışır ve Maggie’nin bütün bildikleri altüst olur. Maggie’den ustaca ve mizahi biçimde unutulmuş ortanca olmanın, ailesi tarafından bile duyulmayan bir çocuk olmanın nasıl olduğunu dinleriz.

Bu yasak arkadaşlığın, sadakatin ve ihanetin anlatıldığı kitap distopya okurları için müthiş bir tercih. 

Ortanca PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu