Felsefe Kitapları

Osmanlı Düşüncesi PDF indir

Osmanlı Düşüncesi PDF indir, e-kitap sitemizde Osmanlı Düşüncesi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Tahsin Görgün tarafından kaleme alınan Osmanlı Düşüncesi kitabı 221 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Osmanlı Düşüncesi kitabını 9786059683791 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Osmanlı Düşüncesi kitap özeti, Osmanlı Düşüncesi pdf oku, Osmanlı Düşüncesi yandex, Tahsin Görgün e-kitap pdf, Osmanlı Düşüncesi PDF Drive, Osmanlı Düşüncesi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Osmanlı Düşüncesi PDF Oku

Osmanlı Düşüncesi Kısa Özet

Genel olarak Türk-İslam medeniyeti, özel olarak da Osmanlı medeniyeti ile ilgili yapılan çalışmaların en zayıf kısmı, genelde düşünce ve ilimle alakalı olanıdır. Bu zayıflığın en mühim gerekçesi, *Türklerin askerî, idari ve siyasi alanda ortaya koydukları başarıyı, düşünce alanında ortaya koyamadıkları, bundan dolayı olmayan bir şeyin anlatılmasının da olabilecek olmadığı* şeklinde özetlenebilir. Bu yaklaşıma göre Türkler; askerî, idari ve siyasi açıdan *yüceltilirken*, ilim ve düşünce yönünden esaslı noksanlıklerle malul olarak takdim ediliyor.

Türklerin de İngilizler, Fransızlar, Almanlar, Ruslar, Araplar, Farslar gibi, onlardan şu yahut bu biçimde farklı yahut benzer olsa da düşünmüş olabileceklerini kabul etmek, şimdilerde bize bi hayli zor gözükse de, bunun gerçekten gerçekleşmiş olup olmadığına bakmak ve bunu araştırmak gerekiyor.

Bu çalışmada, bu ihtiyaca binaen dünyanın en büyük devletlerinden birisi olan ve altı yüz yılı aşkın varlığını sürdüren Osmanlı’nın düşünce dünyası ayrıntıyla tetkik ediliyor ve Batı fikriyle mukayeseli olarak ele alınıyor. Böylelikle Osmanlı’veyair üretilmiş oryantalist tabulardan biri daha yıkılıyor.

Osmanlı Düşüncesi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu